Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Ламінектомія: показання і види

Ламінектомія - це поширений хірургічний прийом для лікування кішок або собак з синдромом здавлювання спинного мозку.

Операція являє собою видалення кісткових структур (частіше дужок хребця і остистого відростка) для розширення спинномозкового каналу і доступу до спинного мозку. У ветеринарних клініках застосовується, як метод радикального лікування при дископатії, грижах міжхребцевих дисків, травмах хребта та інших патологіях, які супроводжуються здавленням спинного мозку.

Показання для ламінектомії

Рятувальна операція realvet.com.ua/posluhy/travmatolohiia-ortopediia/laminektomiia/ призначається тваринам хондродистрофічних порід, що пов'язано з частим розвитком патологій або неправильним розвитком дисків. Показаннями вважаються:

  1. пухлинні процеси в спинному мозку або корінцях спинномозкових нервів;
  2. грижа міжхребцевого диска, протрузія;
  3. дегенеративні захворювання хребта;
  4. компресії нез'ясованої етіології.

При підготовці до операції важливо виконати рентгенологічне дослідження. При цьому на хребті присутні рентгеноконтрастні предмети (наприклад, білизняні цапки), що необхідно для точної інтерпретації даних зі знімка.

Види і техніки виконання операції

Міжхребетні диски дозволяють з'єднати всі хребці в єдиний хребетний стовп і знизити ступінь їх зносу, надаючи роль пом'якшувальному прошарку. Крім першого і другого шийного хребця, які зв'язані за допомогою зв'язок.

Анатомічні відділи кожного з відділів хребта розрізняються особливостями будови, тому розроблено кілька методик оперативного доступу:

  1. Дорсальна ламінектомія - видаляється дужка хребця разом з остистим відростком, доступ до спинного мозку зверху (від лат. dorsum - спина).
  2. Вентральна корпектомія - доступ до спинного мозку досягається шляхом буріння або видалення тіла хребця. Здійснюється з нижньої сторони (з лат. venter - живіт, нутрощі). До вентральної топектомії вдаються в разі патологій шийного відділу хребта.
  3. Геміламінектомія - видаляються суглобові відростки хребців, частина дужки. При цьому остистий відросток збережений.
  4. Мінігеміламінектомія - доступ за допомогою видалення додаткового відростка.
  5. Педікулоектомія - видаляється ніжка дужки хребця.

Ветеринарний лікар підбирає вид ламінектомії виходячи з місця локалізації здавлювання і характеру патологічного процесу.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.