Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Як підібрати розмір горщика для рослини?

Як вибрати розмір горщика? Це дуже важлива тема, особливо для наших клієнтів, тому що квіткові вазони дуже популярні. Всім тим, хто не відчуває себе впевнено при виборі, задається питанням, чи краще вибрати контейнери для розсади моделлю поменше або більше, коли пересаджувати в нову тару, ця стаття буде корисна!

Нас дуже радує зростаюча популярність кімнатних рослин і бажання дізнатися про них. Ми переживаємо квітковий бум, і ми все більше усвідомлюємо переваги, які дає наявність здорових рослин в наших будинках.

Розмір горщика сприяє правильному розвитку і хорошого стану рослини. Занадто маленький обмежує кореневу систему і перешкоджає росту. Занадто великий змусить рослину розширювати коріння, а не стебла, листя і квіти. У міру того, як квітка стає більше, потрібно міняти горщик на більший.

Горщики для маленьких квітів

Зазвичай можна взяти найпростіше правило: маленьке рослина = маленький горщик. Пам'ятайте, що горщик повинен бути досить глибоким, щоб приховати кореневу систему. Часто буває потрібен дренаж, який слід залишити не менше 2 сантиметрів. Якщо ми вкорінюємо рослину в землі, давайте посадимо його в дуже маленький горщик, це може бути навіть невикористана чашка або горщик, або краще - пластиковые горшки для рассады, які пропонує компанія Кліома Сервіс.

Коли квітка почне розвиватися, її все одно доведеться пересаджувати, аби дати йому новий грунт, багату поживними речовинами. Новий горщик повинен бути на 2-3 сантиметри більше попереднього. Цього буде достатньо, щоб рослина відчувало себе комфортно і було місце для розвитку. Якщо ми купили невелику рослину в магазині, давайте спочатку перевіримо її кореневу систему і оцінимо, скільки місця їй буде потрібно. Може трапитися так, що коріння сильно розрослися і до сих пір були без потреби здавлені, тоді давайте відразу поставимо горщик трохи більшого розміру.

Якщо ви не визначилися, люди можуть запропонувати принцип пропорції: рослина, посаджене в горщик, має становити приблизно третину висоти всього «набору» (рослин і горщиків). Тоді сам горщик становить приблизно дві третини загальної висоти. Люди, які використовують це правило, вибирають високі горщики зі вставкою. Рішення дозволяє отримати цікавий ефект, і при цьому не передбачає використання великої кількості грунту.

Правила посадки рослин в горщики?

Висота горщика повинна становити приблизно 1/3 висоти рослини. Горщики вибираєте за розміром кореневої грудки і міняєте на більші по мірі росту рослини. Якщо рослині буде занадто тісно, воно швидко зів'яне. Ви також не садите відразу невеликі рослини в більші горщики, тому що їх система вкорінення буде занадто сильно рости по відношенню до верхньої частини рослини.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.