Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Як обрати систему відеоспостереження

Основні і найголовніші аспекти вибору типу, а також дозволу відеокамер для магазину, будинку, офісу або складу.

Конструктивно системи відеоспостереження поділяють на два основних типи:

а) IP відеоспостереження (цифрове);

б) Аналогово-цифрові системи, вони включають в себе кілька схожих за технологією сучасних форматів високого дозволу, а саме: AHD, HD-TVI, CVI, ну і звичайно застарілий формат CVBS.

IP відеокамери мають ряд переваг і розширені функціональні можливості, наприклад, на відміну від аналогово-цифрових відеокамер, можуть працювати не тільки спільно з відеорегітратором (пристроєм прийому і зберігання відеозаписів) але і як відокремлений пристрій, що володіє функціоналом відеореєстратора, при необхідності підключаються безпосередньо до ПК і роблять запис на жорсткий диск встановлений в будь-якому з комп’ютерів Локальної мережі. Обрати систему відеоспостереження можна за посиланням.

Ще однією перевагою IP відеокамер є підтримка Micro SD карт, тобто IP відеокамери ведуть запис на карту пам’яті без будь-яких додаткових пристроїв, доступ до архіву в цьому випадку може бути організований як з ПК, так і зі смартфона або планшета, а при наявності інтернету, переглядати архів записи можна з будь-якої точки планети.

Однією з головних технічних особливостей IP відеокамер є наявність Wi-fi модулів, (стійка передача сигналу, як правило, не більше 50 м в прямої видимості) т.е бездротовими можуть бути тільки IP відеокамери, так наприклад, якщо немає можливості прокласти кабель для підключення , можна організувати Wi-Fi міст між будівлями, дальністю до 3 км і більше (для такої схеми підключення потребує додаткового обладнання — бездротові Wi-Fi точки доступу приймач-передавач). Плюсом системи також є досить бюджетна вартість IP відеореєстратора.

До недоліків IP відеокамер можна віднести обмеження по довжині мідних кабельних ліній від маршрутизатора до відеокамери, рекомендована відстань не більше 95 метрів, якщо довжина лінії перевищує вказане значення, необхідно використовувати додаткове обладнання (проміжний комутатор), або організувати оптико-волоконну лінію зв’язку і прокласти кабель харчування від найближчої мережі 220В до точки установки камери.

З недоліків IP системи назвемо ще два аспекти: перший — якщо порівняти компоненти двох систем, для комплектації IP відеоспостереження потрібно додатковий пристрій — мережевий комутатор (в деяких випадках недолік стає перевагою, це залежить від типу об’єкта і розташування обладнання) і другий — при великій завантаженості локальної мережі, сигнал з відеокамер може надходити із затримками.

Аналогово-цифрові системи AHD, HD-TVI, CVI.

На думку фахівців, при виборі системи, слід звернути особливу увагу на формат HD-TVI, так як цей формат передачі сигналу має більш високу частоту — 60 Гц, а отже і більш високу чіткість зображення.

Перевагою даної системи є дальність лінії зв’язку (відеореєстратор-камера) до 500 метрів. Для передачі сигналу як і 15 років тому використовується коаксіальний кабель, в більшості випадків є можливість замінити старі камери на сучасні мегапіксельні відеокамери високої чіткості — оновити систему використовуючи вже існуючі кабельні лінії.

Слід зазначити що аналогово-цифрові системи за якістю зображення не поступаються IP, в деяких випадках, порівнюючи якість зображень, замовники вибирали саме першу систему для своїх об’єктів. З переваг також назвемо порівняно бюджетну вартість аналогово-цифрових відеокамер.

Недоліки:

1. Відсутність можливості бездротової передачі даних (камера-відеореєстратор);

2. Аналогово-цифрові камери працюють тільки спільно з відеореєстратором;

3. У деяких випадках витрати на кабель значно вище (наприклад на об’єктах великої площі з великою кількістю відеокамер встановлюються в декількох будівлях).Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.