Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Види одноразового посуду

Одноразовий посуд застосовується повсюдно: в організаціях громадського харчування, на офісних кухнях та в їдальнях. Щоб правильно підібрати посуд, необхідно знати, який можна нагрівати, а який не можна використовувати для гарячих продуктів.

Подбайте про здоров'я своїх співробітників та клієнтів та познайомтеся з рекомендаціями щодо вибору одноразового посуду та приладів.

Види одноразового посуду

Існує класифікація одноразового посуду (придбати одноразовые боксы для еды можна за посиланням) за призначенням. Від цього залежить ємність та форма посуду:

 1. для напоїв (чашки, стаканчики);
 2. для супів (глибокі тарілки);
 3. для салатів, других страв та закусок (ланч-бокси, плоскі тарілки різного діаметру);
 4. столові прилади (чайні/столові ложки, виделки);
 5. кришки для склянок.

Який ще буває посуд та його види? Часто зустрічається посуд з паперу/картону, пластику та біорозкладної сировини.

Картон або щільний папір. Екологічний матеріал, що легко піддається переробці. Склянки з цієї сировини не обпікають руку, якщо використовувати їх для гарячих напоїв. Розрізняють паперовий посуд без покриття (вона матова) і ламінований (з тонкою плівкою з поліетилену). Вона більш стійка до розмокання та високих температур. Її не можна спалювати та намагатися утилізувати самостійно.

Пластик. Більш універсальний матеріал, що підходить для будь-якого виду вмісту. Існує кілька видів сировини: поліпропілен та полістирол, поліетилентерефталат. Перший можна використовувати для гарячих страв. Посуд із полістиролу не рекомендують нагрівати понад 70 С. З чого роблять пластиковий одноразовий посуд?

Комбіновані матеріали Як сировина виступає природні компоненти: цукрова тростина, кукурудзяний крохмаль та кропива. До складу таких одноразових тарілок та стаканчиків входить синтетичний полімер, але у незначному відсотковому співвідношенні. Одноразовий посуд з комбінованих матеріалів вважається біорозкладним.

Маркування пластикового посуду для продуктів харчування: що означає?

Якщо ви вибираєте тарілки, стаканчики та прилади для їди, то переконайтеся в тому, що на упаковку нанесено відповідне маркування – склянка та вилка. З якого посуду не можна їсти? Якщо цей символ перекреслено, продукцію не можна використовувати для їжі.

Одноразовий посуд може зберігатись дуже довго. Головне, щоб вона відповідала загальноприйнятим стандартам якості у галузі. Зазвичай в упаковці є вкладиш, який свідчить, що партія посуду відповідає ДСТУ та технічному регламенту Митного союзу.

Звертайте увагу на інші позначення. Знак трьох стрілок, що вказують на рух по колу – означає, що продукція підлягає переробці. Також ви можете дізнатися, з якого матеріалу виготовлено одноразовий посуд:

 1. 05 PP – поліпропілен;
 2. 06 PS – полістирол;
 3. EPS – пінополістирол (безпечний та зручний пластик, що зберігає температуру страв);
 4. 81 – комбіновані матеріали;
 5. PAP – ламінований папір.
 6. 01 PET – поліетилентерефталат.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.