Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Міфи про дизельний двигун, які потрібно розвінчати

У той час як Європа активно пересідає на дизельні легковики, російські автомобілісти вперто віддають перевагу машинам з бензиновими агрегатами. Виною тому значною мірою безліч міфів та неправдивих стереотипів про дизельні мотори, які давно потрібно розвінчати.

Міф No1. Погана солярка зводить нанівець економічність дизеля.

У цьому міфі є два правдиві моменти. По-перше, у нашій країні справді немає дизельного палива тієї якості, як у Європі. По-друге, погане паливо справді скорочує термін життя паливної апаратури. Проте за останні роки прогрес як дизпаливо на вітчизняних АЗС все ж таки намітився. І нехай воно не досягло європейського рівня, відверто шкідливе для двигуна паливо трапляється значно рідше. Якщо дотримуватися елементарних правил безпеки у плані вибору заправок, то паливні форсунки Common Rail у двигуні Cummins цілком здатні прослужити 150 і навіть 200 тис. км. Придбати запчасти на двигатель 178F можна за посиланням.

При цьому не слід забувати, що якість бензину в Україні не краща, так що в цьому плані бензинові двигуни знаходяться не в кращому становищі.

Міф No2. Дизель погано заводиться за сильного морозу.

Знов-таки, певна частка істини в цьому є, але все не так погано, як прийнято вважати. Проблеми виникають переважно у старих машин. Старих не тільки і не так у плані пробігу, як у плані віку. В останні роки технології зробили крок далеко вперед, і проблем із запуском дизеля в мороз стало менше.

До того ж, труднощі виникають в основному в тих автомобілістів, які недостатньо уважно ставляться до технічного стану своєї машини. А в таких обставинах вередувати в мороз буде навіть бензинова машина.

Міф No3. Дизель довго окупається.

Вартість автомобіля з дизельним мотором вища, ніж із бензиновим - факт. Багато деталей дизельного двигуна та його паливної системи дорожчі, ніж бензинового — факт. Проте нижча вартість палива та нижча його витрата покривають різницю у ціні приблизно через 45—50 тис. км, після чого йде чиста економія. Сам же міф справді мав під собою основу, коли власникам бензинових машин рекомендували планове ТО через кожні 15 тис. км, а дизелеводам – через 7,5 тис. км. Сьогодні великої різниці за цим показником немає.

Міф No4. Дизельний мотор складніший у ремонті.

Звичайно, якщо порівнювати сучасний двигун Cummins, напханий електронікою і оснащений форсунками Common Rail, з двигуном від «Жигулинка», різниця буде очевидною. Такий дизель не можна відремонтувати в лісі за допомогою корчів та бруківки. Але ж порівнювати сучасні дизелі потрібно з сучасними бензиновими моторами. А вони влаштовані анітрохи не простіше.

Навіть досвідчені автомобілісти з 40-річним стажем, які звикли із закритими очима ремонтувати рідні радянські машини, просто губляться побачивши бензинових моторів у тих же «Фольксвагенах» або «Пежо». З іншого боку на професійних СТО персонал однаково добре розуміється на пристрої і дизельних, і бензинових моторів, так що проблем з ремонтом та обслуговуванням виникнути ніяк не може.

Міф No5. Дизельні автомобілі некомфортні.

Цей міф поєднує в собі безліч дрібніших, що торкаються різних аспектів експлуатації дизельних моторів. По-перше, дизелям часто ставлять у вину підвищену шумність і вібрацію. Так і справді було. 30 (!) Років тому. Сучасні дизельні двигуни стали набагато тихішими, і недосвідчена людина часто не може відрізнити їх по звуку від бензинових.

По-друге, дизель гірше віддає тепло, що нібито позначається на опаленні салону. Але ця проблема легко вирішується встановленням додаткових електрообігрівачів, що було зроблено на сучасних машинах.

По-третє, вважається, що дизельні мотори менш прийнятні, тобто мають найгіршу динаміку розгону. На практиці набагато більше значення має вміння водія правильно використовувати оберти двигуна, ніж його тип.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.