Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

5 причин автоматизувати ваш заклад

Щорічно відкриваються нові ресторани, кав’ярні та інші заклади громадського харчування. Проте лише одиниці з них здатні приносити стабільний прибуток. Головна причина успіху полягає у формуванні стратегії та комплексу заходів щодо її реалізації. В тому числі вагоме значення має й система автоматизації, адже саме за допомогою програмного забезпечення можливо досягнути поставлених цілей.

Більшість керівників все ще не розуміють, чому автоматизація закладу є настільки важливою. Однак саме вона вирішує важливі завдання для бізнесу й допомагає закладу розвиватися і приносити стабільний прибуток.

Ведення документації

Наявність програного забезпечення дає можливість за допомогою спеціалізованого обладнання вести приймання та відпуск товару. Всі товарні позиції будуть знаходитися у базі даних, що допоможе контролювати наявність продуктів і робити правильне замовлення постачальнику.

Автоматизація ресторану спростить процес інвентаризації. Наявність спеціалізованого обладнання дозволить виконувати даний процес не раз у пів року, а значно частіше.

Відсутність контролю

Напевно одна із найрозповсюдженіших проблем у закладах без системи автоматизації. В такому випадку бариста чи керівник заробляє значно більше ніж власник. Досить часто відсутність контролю супроводжується:

  1. Крадіжками. Офіціант, або інший працівник який здійснює запис продажів у зошиті може не фіксувати частину з них. В результаті отримані кошти потрапляють до його кишені. Як правило, подібні крадіжки можуть сягати 20% від щоденного виторгу.

  2. Нераціональна витрата часу. Відсутність контролю призведе то того, що працівники не будуть належним чином виконувати свої обов’язки. В результаті це негативно вплине на відвідуваність закладу й рівень прибутку.

  3. Відсутність додаткових продажів. Офіціант та бариста можуть пропонувати відвідувачам лише певні позиції з меню. Це призведе до того, що нові напої та страви не будуть замовляти.

Контролювати роботу персоналу допоможе система обліку. Наявність відеоспостереження та іншого додаткового обладнання дасть можливість відстежувати роботу кафе, або ресторану у віддаленому режимі.

Контроль товарного запасу

Відсутність у плануванні закупівель призведе до надлишку, або недостачі. Як у першому, так і в другому випадку це завершиться фінансовими втратами.

Автоматизація мережі ресторанів дозволить робити замовлення для постачальника з урахуванням реальної ситуації. Продукція не буде залежуватися на складі й псуватися. На підставі залишків програма зможе підрахувати скільки продукції знадобиться в найближчі 5-10 днів.

Система лояльності

Бонуси, дисконтні карти та інші «плюшки» вже давно стали важливою частиною програми лояльності. Сучасні заклади готові на все, щоб зацікавити клієнта у повторному відвідуванні закладу. Адже наявність постійних клієнтів – це стабільний дохід.

При чому більшість ресторанів та кафе не використовують смс-розсилки, та інші подібні методи інформування. На зміну цьому всьому прийшли власні додатки. Це дозволяє клієнту мати цілодобовий доступ до особистого кабінету, відстежувати свої бонуси.

Маркетинг

Головне завдання ресторатора – подолати велику кількість бар’єрів, які заважають отримувати значно більше прибутку. Наприклад, чашка кави – імпульсивна покупка. Наявність сходинок та закритих дверей – знизить виторг закладу від 10 до 20%. До бар’єрів варто віднести:

  1. закриті двері;

  2. наявність східців;

  3. відсутність пандуса;

  4. невдале зонування закладу;

  5. наявність черги, особливо якщо заклад розрахований на клієнта який поспішає.

Важливо проаналізувати кожен з них і подбати, щоб клієнту було максимально зручно купувати у вашому закладі, а не у конкурентів.

Висновки

Автоматизація ресторанного бізнесу допомагає вирішити велику кількість проблем. Варто пам’ятати, що ніша громадського харчування є однією з найпопулярніших. Тому навіть якщо ваш ресторан приносить стабільний прибуток сьогодні не слід чекати погіршення ситуації для впровадження змін. Необхідно на постійній основі покращувати заклад. У такому разі ваш ресторан, кав’ярня або кафе буде завжди приваблювати нових клієнтів й приносити прибуток. Детальніше: https://smartcafe.com.ua/infocenter/kak-privlech-gostej-v-kafeЕсли вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.