Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Як правильно приймати вітаміни

Вітаміни... Іноді здається, що це якесь магічне слово – так часто й таким благоговінням багато хто його вимовляє. Вітаміни радять приймати при будь-якому захворюванні, від стресів до втоми, для зміцнення імунітету та підвищення лібідо. Одним словом, завжди і скрізь. А чи потрібно?

Навіщо приймати вітаміни?

Без них справді ніяк не обійтися. Адже наші здавалося б досконалі від природи організми потребують таких нескладних за своєю будовою молекул. І недарма слово «вітаміни» походять від латинського слова vita – життя. Життя кожної клітини окремо і всього організму залежить від них. І хоча потреба людини у вітамінах – лише тисячні частки грама, їх брак викликає серйозні, а іноді й плачевні наслідки для організму.

Чи всі продукти багаті на вітаміни?

Будь-яка їжа містить потрібні нам речовини, але:

а) немає продукту з набором всіх вітамінів;
б) навіть якщо продукт містить повний набір корисних речовин, це не означає, що організм зможе всі їх засвоїти;

Овочі та фрукти – цінне джерело вітамінів

Брокколі, наприклад, дуже багата на вітаміни А, В1, В2, В3, B5, B6, B9, C. Але найчастіше її варять, а значить втрачається від 20 до 60% цього набору. Якщо брокколі законсервувати, що ми звичайно робимо теж, за високої температури використовуючи сіль і оцет у великих кількостях, – користь майже повністю сходить нанівець. Так само відбувається з овочами та фруктами, які зібрали незрілими або вони пролежали довгий час на зберіганні.

Кому потрібні полівітаміни?

Дітям, людям похилого віку, з хронічними захворюваннями. Вони повинні обов'язково отримувати всі корисні вітаміни або з їжею (що дуже складно) або у вигляді спеціальних добавок, які можна придбати на сайті новая жизнь. Здоровим людям краще приймати вітаміни у «вразливі періоди» за призначенням лікаря. Під час епідемій, при тривалих стресах, вагітності, після отриманих травм та шкідливих впливів зовнішнього середовища, у період дефіциту свіжих плодів та овочів (зима, рання весна) прийом вітамінів необхідний.

Ось у морквині чи яблуці немає такої «хімії», яка так лякає нас (і те, якщо не думати про те, скільки шкідливих хімічних речовин потрапляє в них під час вирощування). З іншого боку, окрім вітамінів, у кожному продукті повно ще кілька сотень різних речовин. Одні з них (як і вітаміни) будуть корисні, інші – просто виявляться баластом.

Так, і варто згадати про те, що багато вітамінів пов'язані тобто перебувають у зв'язаному стані, і «вивільнити» травним ферментам їх часто не вдається. Або ще приклад, скрізь пишуть, що зернові багаті на вітаміни групи В, але рідко де ми зможемо прочитати, що наш шлунок може отримати максимум 30% цих речовин. Тоді доведеться їсти чорний хліб щодня по кілька кілограмів, на що навряд чи хтось погодиться.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.