Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Як провести правильний ремонт наливної підлоги від тріщин?

Чому він розтріскується, які причини? І інші питання, що хвилюють тих, хто використав цей будматеріал, але результатом незадоволений.

Потрібно чітко усвідомлювати, що будь-який будівельний матеріал готується до застосування по інструкції від виробника. Вона зазвичай написана на упаковці. Навіть незначний відступ у той чи інший бік загрожує непередбачуваними наслідками вже в перший рік експлуатації. Тому, коли виникає питання, чому тріскається наливна підлога після його заливання, треба усвідомлювати, що було порушено або технологію замісу, або технологію заливки. Є, звісно, інші чинники, але ці дві головні.

Далі про ремонт наливного пола по порядку з усіх причин.

Свіжа стяжка не набрала міцності

Наливна підлога заливається тільки на міцну основу, яка має високі адгезійні якості. Зазвичай це бетонна стяжка. До формування останньої є одна вимога – термін набору марочної міцності бетону становить 28 днів. Тобто спочатку заливається стяжка, і лише через 28 днів наливна підлога. Можна згодом, раніше не можна.

Не очистили поверхню основи

Це велика істина в будівництві. Поверхні будівельних конструкцій при укладанні на них будматеріалів із категорії фінішних або вирівнюючих мають бути чистими. Тому що сміття знижує адгезію між матеріалами. Тому бетонну поверхню треба почистити та знепилити. Якщо на ній присутні масляні плями або сліди від фарби, вапна, шпаклівки та іншого, то їх треба позбавлятися будь-якими методами і засобами.

Надлишок води в «наливайці»

Ця позиція відноситься до порушень технології замісу. Вся справа в усадці шару, що заливається. Чим більше у розчині води, тим більше усадка матеріалу. Наприклад, якщо потрібно домогтися, щоб остаточна товщина шару була 3 мм, треба з огляду на усадку заливати з трохи більшою товщиною. Якщо води в розчині багато, то при висиханні він сяде набагато більше. Залитий шар поменшає, через це витримувати навантаження буде погано. Під їх впливом конструкція підлоги може розтріскатися.

До того ж, чим більше води, тим менша щільність суміші. Це знову-таки зниження міцності шару, що заливається.

Погано загрунтована стяжка

Якщо наливайку залити по необробленій бетонній основі, вона швидко висохне і почне покриватися тріщинами. Причина – бетон швидко витягне із розчину воду. Він, як губка, вбирає у себе вологу. Зменшення води у суміші призводить до її розтріскування.

Тому бетонну поверхню потрібно покрити рідкою ґрунтовкою. Вона утворює водонепроникну плівку, через яку вода з наливної підлоги не перейде в бетонну підлогу. При цьому відбудеться зміцнення верхнього шару бетонного підлоги.

Наносити ґрунтовку треба малярським валиком у кілька шарів. Наступний наноситься після повного висихання попереднього. Кількість шарів визначається швидкістю вбирання ґрунтовки в бетон. Як тільки вона перестала вбиратися, значить, процес ґрунтування можна зупинити. Зазвичай два чи три шари вже достатньо.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.