Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Інвестор Сергій Токарєв про те, як війна вплинула на IT-ринок України

Протягом останніх кількох років Україна вважалася одним із найперспективніших регіонів для розвитку інформаційних технологій. Через повномасштабне вторгнення російських військ український ІТ-ринок зіштовхнувся з різними проблемами, які призвели до великих змін. Сергій Токарєв, голова холдингу Roosh, який займається розвитком проектів на базі штучного інтелекту, розповів про майбутнє вітчизняної ІТ-індустрії після війни.

На думку підприємця, жодна країна у світі за останні сто років не могла похвалитися таким потенціалом, який буде в України після довгоочікуваної перемоги у війні. Але спочатку нам потрібно витримати кілька серйозних випробувань. Одне з них пов’язане з вирішенням питання щодо залучення зовнішніх інвестицій в ІТ-сферу.

Зараз обсяг фінансування українських стартапів помітно зменшився. А ті інвестори, які вже беруть участь у розвитку проектів, наполягають, щоб команди релокувались у безпечні місця.

Українці – стійка, незламна нація, яка може працювати навіть у найтяжчі часи. Але залишаються фактори, які мають вплив на продуктивність спеціалістів, зокрема, блекаути. Для інвесторів це вкрай важливо.

Зробити точні прогнози про те, як буде розвиватися ІТ-ринок України у післявоєнний час, поки складно, коментує Сергій Токарєв. Але все ж таки деякі тенденції вже можна прослідкувати.

  1. По-перше, варто очікувати наплив кваліфікованих українських ІТ-спеціалістів, які виїхали з країни. Як приклад інвестор згадує Київ: коли загроза наземного нападу на столицю зменшилася, кияни почали повертатися додому. Також варто чекати прибуття тих, хто емігрував закордон десятиліття тому. Багато хто з них захоче посприяти відновленню економіки країни, тому вони будуть допомагати фінансами та ресурсами.
  2. По-друге, на думку Сергія Токарєва, Україна після перемоги почне активно приймати іноземних спеціалістів, які також будуть зацікавлені у відновленні країни. Тому Україна не лише отримає нові кадри, які заповнять нестачу кваліфікованих фахівців, але й зможе перейняти їх цінний досвід.
  3. По-третє, всесвітня підтримка України після війни продовжиться, без сумнівів зазначає бізнесмен. Безліч представників ІТ-сфери захочуть долучитися до цього тренду допомоги, що стане стимулом для створення і розвитку великої кількості продуктових технологічних компаній у нашому регіоні.
  4. По-четверте, відбудеться зміцнення співпраці ІТ з державою. Особливо це стосується таких напрямків, як military tech та artificial intelligence. У результаті з'явиться більше нових робочих місць для вузькопрофільних спеціалістів.

При цьому не можна забувати й про несприятливі тенденції. Сергій Токарєв вважає, що виїзд частини айтішників закордон також неминучий. Коли кордони відкриються, багато хто захоче переїхати до Європи та в інші регіони. Особливо йдеться про співробітників українських ІТ-компаній, які вже відкрили офіси в інших ГЕО.

Також багато спеціалістів захочуть знайти роботу за межами України. І їм це вдасться, оскільки на глобальному ринку ІТ очікується нестача робочої сили через масові скорочення. Зараз багато які іноземні фірми частково переходять на аутсорс, звільнюючи співробітників зі штату. А для українських айтішників – це шанс зайняти вільні місця, оскільки вони талановиті та вважаються доступною з точки зору ціни робочою силою.

Підсумовуючи, Сергій Токарєв відзначає, що у світі спостерігається нестача висококваліфікованих інженерів (особливо hardware-розробників) і продакт-менеджерів. Для України це також актуально. Саме на ці спеціальності у нашій країні попит зростає як ніколи.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.