Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Як створити необанк з нуля: функції та витрати

Через пандемію споживачі стали обирати онлайн послуги: від доставки продуктів до дистанційних медичних консультацій. І банки не є винятком. Ми вже звикли до мобільного банкінгу – додатків та веб-сайтів традиційних банків. Сьогодні молоде покоління може вирішити практично будь-яке питання без відвідування офісу. То чому б не наслідувати тренд цифровізації і не створити свій необанк?

У цій статті ви дізнаєтесь, як створити необанк, що для цього потрібно і скільки це буде коштувати.

Що таке необанк?

Необанк - це фінансова організація, яка працює повністю онлайн. Альтернативні фінтех-стартапи, наприклад такий, який створив Никита Измайлов, спілкуються з клієнтами та надають послуги без фізичних офісів.

Як правило, необанки — ліцензовані фінансові організації, які самостійно проводять транзакції та виконують інші функції офлайн-банків. Але, в окремих випадках, необанками також називають організації-посередники, які співпрацюють із фінансовими установами та допомагають користуватися їхніми послугами дистанційно.

Перші банки з'явилися близько 2500 років тому, але, незважаючи на перебіг історії, функції банків залишилися незмінними: вони дають кредити, зберігають та переказують гроші. Ми можемо з упевненістю сказати, що цифровізація економіки зробила банківську систему зручнішою. Сьогодні прийти до офісу банку можливо, але не обов'язково! Сплатити рахунок і переказати гроші можна через банківську програму. Навіть отримати картку, зняти готівку, подати скаргу на шахрайство або отримати консультацію можна за допомогою програм, онлайн-консультантів та банкоматів.

Так з'явилися необанки — нове слово у фінансовому секторі та потенційний стимул для зростання банківської сфери. Чим вони відрізняються від звичайних банків? По-перше, тенденція до переходу в онлайн очевидна: у необанків немає офісів, але є додатки та банкомати, де люди можуть самостійно отримувати послуги, знімати чи вносити гроші.

По-друге, на відміну звичайних банків, необанки може бути спеціалізованими. Це одна з причин створити необанк. Крім здійснення звичних банківських операцій, вони можуть обслуговувати лише підприємців або кредитувати лише організації.

По-третє, у банків та необанків різняться моделі управління. ЦБ України і ФРС США - керівні органи звичайних банків. Необанк може використовувати відмінні від традиційних бізнес-моделі, оскільки йому не потрібно дотримуватися суворих державних банківських правил. Тому необанки відрізняються за своїми пропозиціями та структурою від звичайних.

Зрештою, банки, що працюють лише у цифровому форматі, підвищують доступність фінансових послуг. Люди, які з якихось причин не можуть відкрити банківський рахунок в офісі, отримують чудову нагоду зробити це віддалено.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.