Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Як вибрати мастику для гідроізоляції ванної кімнати?

Ви вирішили захистити ванну від води за допомогою мастики. І правильно! Засоби для обмазувальної гідроізоляції, до яких відносяться мастики, мають безліч переваг перед іншими типами гідроізоляційних продуктів. Але як зорієнтуватися у їхній різноманітності? Давайте розберемося!

Варто зазначити, що гідроізоляційна мастика для ванної кімнати ідеально підходить для ізоляції нерівних поверхонь, що мають дефекти, які важко усунути. Це можуть бути протяжні перепади висоти між плитами, тріщини, горби, нерівності. Крім того, мастики хороші, коли на поверхні є введення труб і, навпаки, сливи. В'язка напіврідка суміш надійно герметизує всі слабкі місця, виключаючи виникнення протікань.

Ще одна перевага продуктів для обмазувальної гідроізоляції – досить просте застосування. Мастику в більшості випадків не потрібно готувати до нанесення, достатньо відкрити куплену ємність. Наносять продукт теж легко - за допомогою макловиці, широкого пензля або зубчастого шпателя (залежно від густоти). Зазвичай потрібно кілька шарів - їх максимальна товщина і час проміжного сушіння  вказуються виробником.

Якими бувають мастики?

Залежно від хімічної природи мастики бувають:

  1. Полімерними. Мастики на основі полімерних сполучних – найкращий вибір для гідроізоляції внутрішніх приміщень. Вони не мають запаху, не виділяють небезпечні леткі речовини, швидко сохнуть. До їх складу також вводять низку додаткових компонентів – наприклад, армуючі волокна або антисептики. Так полімерні мастики стають функціональними.
  2. Бітумними. Бітумні мастики застосовуються для гідроізоляції ванних кімнат рідше, тому що в більшості цих продуктів є органічні розчинники, що робить їх застосування в замкнутих просторах дуже некомфортним. Звична сфера застосування бітумних мастик – захист від води фундаментів, підвалів, трубопроводів, кілець септика, а також залізобетонних конструкцій, заглиблених у ґрунт. Основою цих продуктів є високоякісний бітум, а як наповнювач може використовуватися гума, каучук, полімери – мастики будуть називатися, відповідно, гумобітумними, каучукобітумними та полімербітумними. Для гідроізоляції ванних кімнат використовують невелику частину бітумних матеріалів, виготовлених на водній основі. У цьому випадку їх наносять під стяжку, що вирівнює.
  3. Цементними. У цих продуктах міститься велика кількість полімерних наповнювачів, які перешкоджають затвердінню цементу. Вони бувають як одно-, так і двокомпонентними. Такі мастики часто використовуються як засоби для екстреного ремонту - вони мають консистенцію, схожу на пластилін, і досить швидко тверднуть при контакті з водою.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.