Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Як вибрати гідророзподільник?

Гідророзподільник – прилад, який часто використовують, щоб контролювати положення та роботу навісного обладнання; це пристрій, призначений для керування потоками за допомогою зовнішнього впливу.

Гідравлічний розподільник застосовують практично повсюдно, але до підбору варто підійти відповідально, тобто врахувати основні параметри приладу та ретельно вивчити конструктивні особливості.

Основні характеристики: що потрібно знати перед покупкою?

Варто зазначити, що гідророзподільники - це прилади, класифікувати які можна за різними ознаками, а значить пристрій представлений великим асортиментом і вибір завжди за клієнтом. Основні характеристики пристрою, на які варто звернути увагу, це:

  1. конструкція. Розподільник може бути моноблочним або клапанно-золотниковим. І той, і інший варіант дозволено використовувати;
  2. гідроклапан, у характеристиках якого має бути зазначено «непрямої дії, запобіжно-переливної». Це єдиний можливий варіант;
  3. тип золотників, що позначається цифрою від 1 до 5;
  4. кількість золотників. Стандартний варіант - 3 одиниці, але якщо гідророзподільник виготовлений на замовлення, то кількість золотників може бути скорочено до двох.

Особливу увагу варто приділити й позиції золотників, адже їх кілька. Всі типи елементів мають позиції нейтральна, примусове опускання та підйом, а ось деякі мають додаткове положення, яке називають плаваючим.

Де застосовуються гідророзподільники?

Як правило, пристрій використовується для встановлення на сільськогосподарську техніку. Найкраще для цього підходять розподільники із золотниками виду 2 і 4. Такі варіанти автоматично відключаються із положення «примусове опускання» та «підйом», а також обов'язково мають фіксовану позицію. Включення можна здійснити зі становища плаваюче, підйом, опускання та нейтральне, причому перше використовується виключно для «рельєфної» обробки ґрунту за допомогою навісного обладнання.

Якщо трактор, бульдозер або інший транспортний засіб призначений для вантажних робіт, то використовуються золотники виду «4». Вони не мають позиції для фіксації та не відключаються автоматично.

До речі, ТОВ "ПРО-ПАРТС" виробник запчастини для гідравлічного обладнання пропонує гідророзподільники у широкому асортименті.

Поради щодо експлуатації

Щоб забезпечити безперебійну роботу гідророзподільника, необхідно дотримуватись рекомендацій виробника, а також вивчити поради досвідчених користувачів, а саме:

  1. приєднувати розподільник до трубопроводу за допомогою проміжних елементів, наприклад, штуцерів;
  2. стежити за чистотою робочої рідини та регулярно проводити її очищення. Відповідно до стандартів, рідину в системі нижче 16 класу використовувати заборонено;
  3. враховувати тиск у зливальній системі - він не повинен бути понад 0,5 Мпа, якщо витрата стандартна;
  4. встановлювати золотники у позицію «нейтральна», якщо вони не використовуються.

Розміщувати гідророзподільник необхідно не нижче ніж верхній рівень маслобака. Проводити технічне обслуговування пристрою варто регулярно, при цьому можливе регулювання тиску та його перевірка за допомогою манометра.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.