Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

«Зелена карта» на авто: чому потрібно оформити?

Подорожі на автомобілі стали невід'ємною частиною сучасного життя. Однак, незалежно від того, куди ви прямуєте, наявність «Зеленої карти» може стати вирішальним фактором для в'їзду в країну та безпечного пересування дорогами.

Цей документ покриває відповідальність страховика перед третіми особами. Він захищає водія та пасажирів від фінансових втрат у разі ДТП за межами своєї держави. У статті йтиметься про те, що таке зелена картка, як її отримати й чому це важливо для впевненості на дорогах.

«Зелена карта»: що являє собою дана страховка і як її оформити?

«Зелена карта» – це міжнародний документ, який гарантує покриття відповідальності перед третіми особами на території інших країн у разі ДТП. Оформлення цієї страховки є обов'язковим для в'їзду в багато європейських держав, а також для пересування там.

Щоб придбати «Зелену картку», необхідно звернутися до страхової компанії, яка надає цю послугу. Оформити цей вид страхування сьогодні можна й онлайн. Це значно спрощує процедуру та економить час. Зелена карта оформляється дуже швидко. Достатньо заповнити необхідні дані та оплатити послугу карткою. Електронний поліс прийде на вказаний імейл після оплати. Він має таку ж юридичну силу, як і паперовий документ.

Це зручний та швидкий спосіб отримати страховку для виїзду на своєму автомобілі за кордон. Крім того, онлайн послуги дозволяють оформити або пролонгувати поліс, навіть перебуваючи за кордоном. Перевірити справжність документа можна за номером на сайті Моторного страхового бюро України (МТСБУ). Після складання договору інформація відразу надходить до бази даних цього органу.

Що дає "Зелена карта"?

Як уже говорилося, поліс страхує відповідальність перед третьою стороною. Це означає, що у разі ДТП, яке сталося за межами своєї країни, страхова компанія відшкодує збитки постраждалій стороні замість застрахованої особи, яка є винуватцем аварії. Це дозволяє убезпечити себе від суттєвих фінансових втрат. Але варто врахувати, що ремонтувати свій автомобіль винуватцю доведеться власноруч. Щоб застрахувати майно, необхідно оформити поліс КАСКО, але це вже є тема іншої статті.

Крім того, в'їзд без «Зеленої карти» до країни, де вона є обов'язковою, може спричинити штраф. Більше того, водію, швидше за все, навіть не дозволять перетнути кордон без страховки. Маючи її можна подорожувати різними державами, які є учасницями програми Green Card.

Скільки коштує Green Card на автомобіль?

Ціну «Зеленої карти» на машину визначають багато факторів:

  1. категорія транспортного засобу - легковик, вантажівка, автобус, причіпний склад, мотоцикл;
  2. термін дії - мінімальний час, на який можна оформити страховий договір, становить 15 днів, максимальний - місяць;
  3. територія дії страховки (які країни входять до переліку);
    курс валют.

Також вартість поліса відрізнятиметься залежно від того, де він оформляється. Онлайн послуги обійдуться дешевше, ніж оформлення в офісі страхової компанії або на кордоні.

У будь-якому разі вартість страховки на авто невисока в порівнянні з тими витратами, які можуть виникнути внаслідок ДТП за межами своєї країни без неї. Тому, маючи плани на поїздку за кордон автомобілем, варто заздалегідь подбати про придбання страховки.

 Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.