Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Вимоги до сайту з боку оптимізації

Навігація та шлях користувача

Під час створення схеми проекту важливо полегшити відвідувачам пошук інформації. Для цього потрібно:

Забезпечити інтуїтивно зрозумілу навігацію. У цьому допоможе меню сайту з посиланнями на всі розділи, пошуковий рядок, «хлібні крихти» (ланцюжок посилань, яким рухається користувач). Людина повинна розуміти, куди їй потрібно натиснути, щоб знайти цікаву для неї інформацію.

Створити шлях користувача. Всі розділи та сторінки повинні бути логічно пов'язані між собою, щоб користувач міг легко переміщатися між ними, читати додаткові матеріали, переглядати схожий контент тощо. На інформаційних порталах це можна реалізувати за допомогою посилань на тематичні матеріали всередині тексту, блоків зі схожими статтями, меню. На сайтах інтернет-магазинів, створених спеціалістами  Веб студия 77- создание сайтов и интернет-магазинов, можна використовувати блоки із супутніми або схожими товарами, посилання на інші товари категорії тощо.

Головне завдання при створенні структури - це зробити так, щоб користувач не заблукав на сайті і дійшов виконання цільової дії. Якщо навігація буде надто складною та заплутаною, то відвідувач може втратити терпіння і просто залишити ресурс.

Зручність та адаптивність

Цей пункт більше відноситься до оформлення та дизайну проекту, проте він вкрай важливий при побудові структури. Навіть найзручніша схема не врятує сайт, у якого погано читається текст на сторінках і немає адаптивного дизайну. Користувачам важливо не лише знайти, а й вивчити потрібну інформацію. Якщо це неможливо зробити через поганий шрифт або верстки, людина просто закриє сторінку.

Тому слідкуйте за тим, щоб на сайті був:

  1. Читальний контент. Текст повинен легко читатись, бути середніх розмірів і досить контрастним по відношенню до основного фону. Уникайте фентезійних та рукописних шрифтів, заголовки та підзаголовки робіть більшими, а посилання виділяйте окремим кольором.
  2. Адаптивний дизайн. Слідкуйте за тим, щоб сайт коректно відображався на різних пристроях (комп'ютерах, планшетах, мобільних телефонах). Елементи дизайну не повинні «танцювати» в різні боки при зміні роздільної здатності екрану. Для перевірки оптимізації проекту під мобільні пристрої можна використовувати Mobile-Friendly Test від Google. На зручність та адаптивність сайту звертають увагу не лише користувачі, а й пошукові системи. Тому все це стане ще одним плюсом у карму при seo-просуванні проекту.

Вимоги до структури сайту з погляду пошукових систем Яндекс та Google

Про зручність поговорили, тепер дізнаємося, що рекомендують Яндекс і Google із цього приводу. Раніше ми вже писали, що хороша схема позитивно впливає на SEO. І ось чому:

  1. Поліпшуються фактори поведінки. Відвідувачам зручно вивчати сайти із зрозумілою структурою. Якщо ви грамотно побудуєте шлях користувача, то глибина перегляду збільшиться. ПС бачитимуть, що сайт цікавий людям, і вони довше затримуються на ньому.
  2. Прискорюється індексація. Боти пошукових систем (їх ще називають краулерами) краще і швидше індексують сайти, у яких зрозуміла структура та будь-яка сторінка доступна максимум за 3 кліки від головної. Нові матеріали оперативно потраплятимуть до бази ПС, тому ви зможете збирати «гарячий» трафік (наприклад, на свіжі новини).
  3. Грамотно розподіляється ваги. Чим більше сторінок посилається на конкретний матеріал, тим вища його вага в очах пошукових систем. За допомогою структури можна показати Яндексу та Google, які сторінки на сайті найважливіші, а які другорядні.
    Ні та, ні інша пошукова система не висуває суворих правил та обмежень для схеми проекту. Однак у них є низка рекомендацій, які краще враховувати, якщо ви хочете зробити якісний та зручний сайт.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.