Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Як вибрати камінну топку?

Топка — основна частина каміна, в якій відбувається безпосереднє спалювання палива. Залежно від матеріалів корпусу, розмірів, технології виробництва, потужності та інших характеристик виділяють різні види камінних топок.

Посібник з вибору камінної топки

Сім найважливіших критеріїв:

  1. Матеріал корпуса. Залежно від матеріалу, з якого виготовлена топка, вони поділяються на сталеві та чавунні. І ті, і ті дають тепло, але відрізняються за потужністю, вартістю та особливостями експлуатації. Наприклад, чавунні топки коштують дешевше та потужніші в той час, як моделі зі сталевим корпусом простіші у використанні, довговічніші та забезпечують більшу герметичність.
  2. Потужність. Відповідь на запитання, яку вибрати камінну топку, перейшовши за посиланням https://www.vash-komyn.com/17-topki-kaminnye/, залежить від того, як ви плануєте її використовувати. Оптимальний показник потужності – від 8 до 15 кВт. Середня норма споживання, яку можна використовувати для простого розрахунку, становить 1 кВт потужності на 10 м2 приміщення – це опалення. Якщо камін виконує лише декоративну роль, потужність може бути меншою.
  3. Конструкція. Виділяють відкриті та закриті камінні топки. Відкриті традиційно класичні моделі, які використовуються скоріше для інтер’єру, ніж для опалення. Закриті — більш функціональні з коефіцієнтом корисної дії (ККД) до 80-85%. Для опалення вибирайте закриті топки — вони практичніші, зручніші у використанні, а головне — безпечні.
  4. Додаткові функції. У виборі камінних топок важливо враховувати не лише їх характеристики та матеріал корпусу, а й додаткові можливості. Найпоширеніші й найкорисніші — система самостійного очищення скла, завдяки чому воно весь час залишається прозорим, і вторинне допалювання, що підвищує ККД і забезпечує чистіше спалювання палива.
  5. Герметичність. Надійна і безпечна камінна топка має високу герметичність. Від цього залежить ККД вогнища та зручність використання всієї конструкції. Бажано, щоб зазори між склом і рамою були заповнені термостійким матеріалом, що не пропускає повітря та продукти горіння. Від герметичності виробу залежить, наскільки ефективно працюватиме самоочищення скла.
  6. Спосіб відкриття. Інший критерій вибору — тип дверцят і механізм відкривання. У продажу зустрічаються топки з прямими, кутовими, П-подібними й навіть панорамними дверцятами, які дають можливість спостерігати за полум’ям. Цікава модель — топка «гільйотина», у якої скло відводиться не вбік, а підіймається вгору.
  7. Виробник. Щоб купити хорошу камінну топку з корпусом зі сталі або чавуну, високим ККД та додатковими функціями, звертайте увагу на виробника.

Що ще важливо враховувати під час виборів?

Матеріал облицювання камери топки, ширина дверної рамки й вогнища, наявність вбудованого шибера і пульта дистанційного керування — інші параметри, які допоможуть з вибором камінної топки для приватного будинку. При покупці звертайте увагу на скління, що використовується, яке може бути бічним, двостороннім наскрізним, тристороннім, напівкруглим та іншим.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.