Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Особливості газових котлів

Газовий котел – джерело тепла для систем теплопостачання. Цей пристрій призначений для перетворення енергії, отриманої від спалювання газу в тепло для нагрівання водяного теплоносія системи опалення.

Пристрій газового котла забезпечує реалізацію головного завдання - ефективність та надійність автономних систем теплопостачання за мінімальної участі з боку користувача.

Чи варто вибирати котел із закритою камерою згоряння

Двоконтурний підлоговий газовий котел опалення із закритою камерою згоряння має кілька переваг. Серед них слід відзначити відсутність необхідності виділяти окремі приміщення для встановлення, тому монтаж обладнання може здійснюватися всередині будинку. Крім того, такі установки мають більшу ефективність. Але такі котли мають свій недолік – без електрики робота вентилятора припиняється. Це свідчить про те, що під час збоїв з електроенергією робота системи опалення зупиниться. Це слід враховувати перед придбанням такого агрегату.

Пристрій та принцип дії з погляду пальників

Пальники в казанах відповідають за потужність. У казанів вони монтуються в камерах. Тут відбувається спалювання палива, що супроводжується виділенням тепла. Продукти окиснення виводяться назовні за допомогою тяги через димар. Над пальником розташовується теплообмінник, який є ємністю з теплоносієм. Коли продукти горіння виявляються нагорі, вони спрямовуються в димар і нагрівають стінки ємності, що сприяє підвищенню температури теплоносія. Вода потрапляє у зовнішній контур через спеціальні патрубки.

Які запасні частини зазвичай потрібні для паливних або газових пальників?

  1. Форсунки: Форсунки використовуються для розпилення палива чи газу перед згорянням. Вони можуть піддаватися зносу та засміченню, тому рекомендується мати запасні форсунки.
  2. Електроди: Електроди використовуються для створення іскри, яка ініціює згоряння палива чи газу. Вони можуть зношуватися або забруднюватись, тому має сенс мати запасні електроди.
  3. Фільтри: Фільтри використовуються для очищення палива чи газу від домішок та забруднень. Вони можуть забиватися та вимагати регулярної заміни, тому має сенс мати запасні фільтри.
  4. Електронні компоненти: До газових або рідкопаливних пальників можуть бути підключені різні електронні компоненти, такі як датчики, ротор для насоса Wilo, реле та контролери. У разі несправності цих компонентів може знадобитися їх заміна.
  5. Ущільнення та прокладки: Ущільнення та прокладки використовуються для запобігання витоку палива або газу та забезпечення герметичності системи. Вони можуть зношуватися або пошкоджуватися, тому є сенс мати запасні ущільнення і прокладки.
  6. Регулюючі клапани: Регулюючі клапани використовуються для контролю та регулювання потоку палива чи газу. Вони можуть виходити з ладу або вимагати регулярного налаштування, тому є сенс мати запасні регулюючі клапани.
  7. Голкові пристрої: Голкові пристрої використовуються для регулювання витрати палива чи газу. Вони можуть зношуватися або пошкоджуватися, тому є сенс мати запасні голкові пристрої.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.