Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Лікування ігрової залежності

Патологічна залежність від азартних чи комп’ютерних ігор. Гра є домінантою у людській життєдіяльності. Ігроманія (комп’ютерна залежність) виражена в одержимості нав’язливою ідеєю (робити ставки, брати участь в іграх тощо) та некерованості.

Ігроманія є захворюванням. Входить до Міжнародного переліку МКБ-10 та визначається як патологічний потяг до азартних або комп’ютерних ігор (код F63). Ігроман не здатний до виконання функціоналу у межах суспільства, сім’ї, професії.

Ігроманія та комп’ютерна залежність за своєю симптоматикою та проявами ідентичні наркоманії та алкоголізму. Ігроман також прагне втекти від реальності у світ ілюзій — детальніше на сайті https://czm-maa.org/likuvannia-ihromanii.html.

Лікування ігроманії — комплекс психотерапевтичних заходів у рамках курсу закритої реабілітації, спрямований на усунення причин та симптомів захворювання за допомогою зміни руйнівних способів мислення на здоровий глузд.

Фактори, що сприяють ігроманії:

 1. занижена самооцінка та потреба довести всьому світу, що «я можу!»;
 2. затяжний стресовий стан, хибна компенсація якого відбувається у грі за допомогою викиду адреналіну;
 3. потреба у гострих відчуттях, в адреналіні;
 4. кримінал.

Ігроманія характеризується магічним мисленням, що є одним із образів залежного (руйнівного) мислення. Виникає внаслідок потреби щось комусь довести чи позбутися почуття образи та несправедливості. Наприклад, «зараз виграю мільйон, і ви дізнаєтеся, як ви помилялися на мою адресу».

Нездатність конструктивно вирішувати життєві труднощі, що виникають, і надія на диво: отримати все, нічого не вживаючи.

Наслідки ігроманії:

 1. відсутність самореалізації у професійному плані – втрата роботи, знищена репутація тощо.
 2. непосильні фінансові зобов’язання — борги, кредити; закладене, продане або програне майно.
 3. знищення сімейних та моральних цінностей, втрата сім’ї та соціальних зв’язків.
 4. кримінальна діяльність, виражена насамперед у відсутності самоконтролю.
 5. депресія, почуття сорому та провини через зруйновані відносини, борги.
 6. суїцидальні думки як ілюзорний спосіб виходу з проблем, що склалися.
 7. психічні захворювання, тривожність, панічні атаки, гіперактивність тощо.

Ігроманією, а також наркоманією та алкоголізмом займається суїцидологія. Залежні люди руйнують своє життя, підсвідомо прагнучи смерті (!).

У рамках агресивного середовища соціуму допомогти ігроман неможливо. Завжди є ризик повернення ставок, комп’ютера тощо. Лікування ігроманії необхідно здійснювати за допомогою курсу закритої реабілітації, де залежна людина перебуватиме у повній безпеці під постійним наглядом фахівців.

Результат лікування ігрової залежності:

 1. розвиток емоційно-вольової сфери, заснованої на інтелектуальній діяльності.
 2. викорінення псевдо цінностей, хибних установок, усталених руйнівних стереотипів.
 3. вирощування самооцінки та особистісної зрілості.
 4. формування нових творчих та конструктивних моральних та духовних цінностей.
 5. відмова від азартних та комп’ютерних ігор, ставок.

Лікування ігроманії та комп’ютерної залежності здійснюється без застосування лікарських препаратів. Ігроманія визнана захворюванням психологічного характеру чи психічним розладом. У лікуванні ігроманії та комп’ютерної залежності беруть участь такі фахівці: психологи, психотерапевт, а також залежні ігромани, які вже впоралися з цією недугою і тривалий час перебувають у ремісії. Досвід одужання одного залежного важливий для іншого і, перш за все, для того, хто тільки встає на шлях лікування ігроманії та комп’ютерної залежності.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.