Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

А як там у Європі: перехід на зимову гуму

В Україні спостерігається стрімкий розвиток обговорення питання щодо запровадження обов'язкових зимових шин для автомобілів. Ця ініціатива викликана не лише бажанням покращити безпеку на дорогах у холодну пору року, а й врахувати кліматичні особливості країни. Зимові періоди характеризуються частими опадами у вигляді снігу та зледенінням, що створює непередбачувані та небезпечні умови для водіння. Підтримуючи цю ідею, прихильники обов'язкових зимових шин акцентують увагу на потенційному зниженні аварійності та покращенні прохідності транспорту на дорогах у зимовий період. Питання щодо запровадження такого зобов'язання залишається предметом обговорення серед державних органів, експертів та громадськості, де кожен аргумент на користь безпеки та ефективності відіграє важливу роль у формуванні майбутнього рішення. Проте для власної безпеки варто придбати шини в Ужгороді.

Для країн Європи не існує єдиного закону про перехід на зимову гуму. Для кожної держави в залежності від регіону існують свої правила.

  1. Для країн Північної Європи:

Законодавство Фінляндії вимагає експлуатувати транспорт на зимових шинах з 1 листопада по 31 березня. На таких шинах обов’язковим є маркування у вигляді сніжинки замкненої в трьохпікову гору, така позначка має абревіатуру 3PMSF. Або можуть бути встановлені шиповані покришки.

Латвія і Естонія вимагають від водіїв встановлювати зимову гуму з 1 грудня і їздити на ній до 1 березня, а от у Литві період необхідності встановлення зимових шин дещо більший і становить від 1 листопада до 1 квітня.

Норвезькі автовласники повинні задуматися над обладнанням автівки зимову гуму вже до 15 листопада, а в Швеції та ісландії трози раніше 1 листопада.

  1. Для Західної Європи:

В Австрії закон про переобладнання на зимові шини вступає в дію з 1 листопада і до 15 квітня. Якщо пересування планується по зледенілих дорогах необхідно додатково встановлювати спеціальні ланцюги для протиковзання на ведучу вісь.

Якщо автовласник не обладнає авто на гуму відповідну холодному сезону його чекатиме штраф дорівнюючий 60 євро, але якщо авто на літніх шинах наразило на небезпеку інших учасників дорожнього руху, штраф може збільшитися майже в десять разів.

Маленька держава Люксембург потребує з водіїв встановлювати зимові колеса з 1 грудня і до 31 березня і обмежує рух в швидкості не більше ніж 60 км/год в міських умовах, та до 90 км/год на заміських трасах.

Французькі автовласники мають їздити на зимових покришках з 1 листопада інакше заплатять штраф рівний 135 євро.

  1. В країнах Центральної Європи:

Німеччина не встановила певних термінів використання зимових шин, але передбачає штраф в розмірі від 60 євро у випадку якщо транспортний засіб не обладнаний зимовою гумою.

Словенія на 4 місяці з 15 листопада по 15 березня вимагає встановлення зимових шин як мінімум на ведучій вісі, при мінімальній глибині протектору 3 мм.

Якщо ви зібрались в подорож до Чехїї слід знати, що з 1 листопада по 31 березня ваше авто повинно мати зимові шини.

Словаччина потребує від водіїв вантажівок з 15 листопада встановлювати на ведучі вісі шини з позначкою M+S.

  1. В країнах Південно-Східної та Південної Європи:

Наприклад водії Чорногорії та Сербії з листопада по квітень на шинах з маркуванням M+S, у Хорватії, Боснії та Герцоговині, Румунії також.

Але в окремих країнах існує заборона на використання шипованого протектору.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.