Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Головні складові системи пожежної сигналізації та їх робота

Система пожежної сигналізації є однією з ключових складових успішного виявлення вогню. Саме вона є автоматизованою системою, яка на першому етапі здійснює моніторинг та оповіщення персоналу про небезпечну ситуацію. Вона складається з комплексу різних елементів, які діють як одне ціле.

Елементи пожежної сигналізації

Пожежна сигналізація – це не лише червоні датчики, що під час виявлення вогню оповіщають людей про небезпеку звуковими сигналами. Вона складається з набагато більшої кількості компонентів, кожен з яких відіграє важливу роль у працездатності системи. Можна виділити такі ключові елементи:

  1. центральний контролер – елемент, який слідкує за ефективною роботою всіх датчиків і сигнальних компонентів;
  2. активатори системи – комплекс автоматичних елементів, який складається з датчиків диму, витоку газу, пожежних датчиків, інтелектуальних камер відеоспостереження тощо;
  3. пристрої сповіщення людей про небезпеку – звукові датчики (сирена, гудки, дзвінки), світлове оповіщення (стробоскоп, миготіння світла тощо).

Також до системи входить джерело живлення, що забезпечує її стабільну роботу від централізованої енергомережі. Можуть додатково встановлюватись елементи на акумуляторних батареях, щоб система продовжувала роботу навіть за відключення електроенергії. На сторінці https://elitps.com.ua/uslugi/pozharnaya-signalizatsiya/ компанії «Елітпожсервіс» ви можете замовити проєктування пожежної сигналізації з різним складом компонентів.

Роль складників пожежної сигналізації

Робота пожежної сигналізації контролюється з центрального диспетчерського пункту. Його керівник може стежити за станом усіх активаторів і датчиків, щоби своєчасно виявити джерело небезпеки. Більшість датчиків працює в автоматичному режимі, що не потребує втручання людини для їх ввімкнення.

Розрахунок категорій

Працездатність пожежної сигналізації є важливою не тільки для оповіщення людей про небезпеку, але й для передачі інформації про пожежу на елементи димовидалення та пожежогасіння. Саме вона запускає процес гасіння пожежі, і якщо система буде знаходитись у невідповідному до протипожежних норм стані, тоді об’єкту загрожує серйозна небезпека.

По цій причині проєктування та встановлення систем пожежної сигналізації слід довіряти лише професіоналам, які тривалий час працюють у сфері. Для різних об’єктів підбирається різний склад і кількість компонентів відповідно до поставлених завдань. Контролюючі органи планово перевіряють стан системи.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.