Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Аудіометрія – сучасний та безболісний метод обстеження слухової системи

Аудіометрія є передовим методом діагностування, що дозволяє точно визначити стан слухової системи людини та виявити потенційні порушення. Процедура вимірює гостроту та чутливість слуху пацієнта до звукових хвиль різної частоти та інтенсивності. Цей метод є абсолютно безболісним і комфортним для людей усіх вікових категорій та розрахований на отримання точних й об’єктивних даних. На підставі результатів аудіометрії лікар може встановити наявність та ступінь слухових порушень, розробити індивідуальний план терапії або корекції. Така діагностика вкрай важлива для раннього виявлення патологій і запобігання їхнього прогресування.

Як проводиться обстеження слухової системи за допомогою аудіометрії?

Точна і своєчасна діагностика, яку забезпечує цей метод дослідження, відіграє критичну роль у запобіганні та лікуванні слухових порушень. Аудіометрія проводиться у спеціально обладнаному приміщенні, ізольованому від зовнішніх шумів, для отримання найбільш точних та об’єктивних результатів. Щоб слух перевірити максимально точно, треба ретельно слідкувати за кожним етапом:

  1. Підготовка пацієнта. Людина займає місце в комфортному кріслі в приміщенні з шумоізоляцією. Це забезпечує відсутність зовнішніх шумів під час дослідження. Пацієнту надягають спеціалізовані навушники, які з’єднані із аудіометром.
  2. Випробування звуків. На цьому етапі починається обстеження слуху. Лікар відправляє звукові сигнали різної частоти і гучності до кожного вуха окремо, і пацієнт демонструє, коли він почує ці сигнали.
  3. Оформлення результатів відбувається на основі реакцій пацієнта. Аудіометрист складає аудіограму, яка відображає звукосприйнятливість для кожного вуха відносно частоти (у Герцах) і гучності (в децибелах).
  4. Аналіз та рекомендації. На основі отриманих даних, фахівець аналізує стан слухової функції, визначає можливі порушення та дає рекомендації щодо подальшого лікування або корекції з використанням слухових апаратів.

Які види аудіометрії сьогодні доступні?

v3My7lxvy6X3Hl8LiVZ_W-Wj-ZZXuTnhvMAAhVE2N-3RZdzBhCyipP7_Xal9-CIv4RZJHTZ3wpKVVWxwm1fdIODWEDQyvFmaM3Nno2AYcJim6aetc32OWyQ-F1j-PxiddtCfHepG3BWyrKaFkXHRcKc

Для перевірки слуху у дорослих та дітей існує декілька видів аудіометрії, доступних сьогодні, кожен із розрахований на спеціальні особливості пацієнтів.

Тональна аудіометрія

Це стандартний метод для визначення чутливості вуха, що визначає пороги звукосприйняття для кожного вуха на різних частотах. Результатом є отримання аудіограми.

Ігрова аудіометрія

Це метод, адаптований до вікових особливостей та світосприйняття дитини. У цьому випадку, тести на слух розроблені так, щоб бути для дітей цікавими та водночас інформативними. В них використовуються візуальні та звукові стимули, які допомагають перевірити слух методом аудіометрії.

Мовна аудіометрія

Існує для оцінки здатності пацієнта розпізнавати слова та фрази. Це особливо важливо для тих, хто відчуває труднощі з розумінням мови, хоча і не має проблем зі слухом на різних частотах.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.