Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Топ-10 книг: література для підлітків та дітей

Дитячий та підлітковий вік — це особливий період, коли закладаються звички, цінності та розуміння простих життєвих речей. Дитяча література та підліткова допоможе вкласти саме ті якості, які допоможуть вправно керувати життям в дорослому віці.

Книги, які варто придбати дитині до 12 років

Дитяча література відіграє важливу роль у формуванні читацьких навичок та розвитку уяви. Вона має вплив на формування характеру та розуміння важливих цінностей, таких як дружба, вірність, доброта, любов, віра в себе, повага до близьких.

Наш список книг для маленьких читачів включає такі літературні шедеври:

  1. «Гаррі Поттер і філософський камінь» та інші збірки книг від Джоан Роулінг;
  2. «Малий принц» Антуан де Сент-Екзюпері;
  3. «Чарлі та шоколадна фабрика» Роальд Даль;
  4. «Вітряк у сузір'ї» Олесь Гончар;
  5. «Мавпа та кульбаба» Віктор Драгунський.

Книги про Гаррі Поттера занурять в світ чарівництва та пригод юного читача. Це справжня класика дитячої літератури. Читаючи захоплюючі історії, молоді читачі вчаться бути благородними, добродушними, дружити та бути вірними своїм друзям.

Казка про маленького принца захоплює дивовижними пригодами маленького хлопчика. Проте книга має глибокий філософський зміст над яким може задуматися і дорослий.

Пригоди Чарлі Бакетта у книзі про шоколадну фабрику веселять та, водночас, навчають моралі. Ця книга заохочує до віри у власні можливості та надихає мріяти.

Українська дитяча література також має свої скарби. Книга Олеся Гончара "Вітряк у сузір'ї" розповідає про пригоди хлопчика Петра та його друзів у казковому світі. Книга вчить дітей мужності та взаємодопомозі.

Книги для підлітків

Підлітковий вік особливий. В цьому віці розкривається зовсім новий, невідомий раніше спектр емоцій. Відповідно, література має зачіпати всі важливі теми.

Література для підлітків глибше вдається в теми самоідентифікації, розуміння життя, кохання. Розкрити себе та зрозуміти світ дорослих допоможуть такі книги:

  1. «Великий Гетсбі» Френсіс Скотт Фіцджеральд;
  2. «Інші дні» Девід Левітт;
  3. «Голодні ігри» Сьюзен Коллінз;
  4. «Життя на іншому боці» Рейнбов Роул Рігт;
  5. «Мовчання ягнят» Томас Гарріс.

Ця сучасна проза допоможе розвинути літературний смак підлітка, а також дасть змогу поринути в світ дорослих емоцій. В світ дорослих, де крім позитиву та радощів існують розчарування, зради, підлість та лицемірство.

Старайтеся обговорити з дитиною кожну прочитану історію, особливо сторінки, які найбільше збентежили. Це допоможе як загальному розвитку, так і розумінню будови людських стосунків.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.