Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Чому їжа на відкритому повітрі здається нам смачнішою

Кожна людина згодна, що харчування на свіжому повітрі приносить більше задоволення і їжа здається смачнішою. Це стосується всіх страв, створених для пікніків, а не тільки до класичного шашлику та барбекю. Будь-яка їжа стає смачною, коли її їдять на вулиці.

Обід на відкритому повітрі, звичайно, принесе радість всій родині, особливо дітям. Прості бутерброди або не зовсім прості бургери (https://zavernulli.com.ua/catalog/burgery) та чашка чорного чаю стають справжньою насолодою, коли їх вживають на свіжому повітрі. Давайте розглянемо кілька припущень, чому їжа на відкритому повітрі така приваблива і чому будь-яка їжа здається смачнішою, ніж удома.

Перше припущення полягає в тому, що їжа здається особливо смачною, коли ми голодні. Коли ми вирушаємо на пікнік великою компанією, ми не тільки їмо, але й активно граємо, бігаємо, купаємось у воді та займаємося іншими розвагами. Після всіх цих активних ігор нам хочеться поїсти. Поєднання свіжого повітря та фізичної активності особливо сприятливо впливає на наш організм. Обмін речовин прискорюється, енергія та калорії спалюються, і ми отримуємо сигнал, що настав час перекусити. І коли ми відчуваємо голод, їжа нам здається набагато смачнішою.

Друге припущення ґрунтується на фізіологічних особливостях нюху. Під час їжі ми відчуваємо не лише смак їжі, а й запахи з навколишнього оточення. Приготування їжі вдома, особливо якщо плита та духовка працюють, створює жарку та задушливу атмосферу, яка негативно впливає на апетит.

На природі все інакше. Звуки та аромати природи стабілізують наш емоційний стан. Шипіння вугілля на грилі, чудові запахи смаженого шашлику, свіжі та соковиті овочі – все це пробуджує бажання з'їсти все, що бачимо.

Третє припущення пов'язані з емоційним станом. Ми отримуємо більше задоволення від їжі, коли у хорошому настрої. Якщо ми втомилися чи налаштовані погано, то їжа нам уже не цікава. Жодні запахи, приготування та смак їжі не викличуть у нас апетиту. Люди, які перебувають у депресії або з поганим настроєм, часто втрачають апетит, і збудження стає дуже важким. Відпочиваючи на відкритому повітрі, насолоджуючись звуками та запахами природи, наш настрій та самопочуття неминуче покращуються.

Радісна компанія друзів, розмови, жарти та сміх — все це сприяє тому, щоб час пролетів якнайкраще. Тому не відмовляйтеся від запрошення на пікнік. Позитивні емоції гарантовані. Будь-яка їжа, яку готують на вугіллі або беруть із собою з дому, стає справжньою насолодою, від якої неможливо відмовитися.

Джерело: ZavernulliЕсли вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.