Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Нове свято в Казахстані

Уряд Казахстану підготував ухвалу про запровадження нового свята в країні – Національного дня книги. Документ розміщено на порталі "Відкритих НПА", передає NUR.KZ. Як зазначено у проекті постанови, у Казахстані хочуть додати ще одне свято до переліку святкових дат.

Так, пропонується 23 квітня зробити Національним днем книги. Документ перебуває на публічному обговоренні до 22 травня. "Проект розроблений для включення свята "День національної книги" до переліку святкових дат в Республіці Казахстан з метою формування в суспільстві високої культури читання", - йдеться в записці пояснення.

При цьому на початку квітня повідомлялося, що у Казахстані можуть з'явитися ще 8 професійних свят – серед них День ветеринарного працівника та День органів антикорупційної служби. Дізнатись усі актуальні новости Казахстану та світу можна, перейшовши на сайт за посиланням.

Казахстанців складно назвати книголюбами, констатував екс-міністр освіти, мажилісмен Асхат Аймагамбетов із посиланням на дослідження Інституту громадської політики.

В опитуванні брали участь 8000 дорослих. Як з'ясувалося, лише 26,5% із них прочитали хоча б одну книгу за останній рік. 52% опитаних сказали, що не мають часу на читання, а 21,4% зізналися, що не люблять читати.
Здебільшого книжки читають казахстанці віком від 61 року – у середньому по шість книжок на рік. Жінки люблять таке дозвілля трохи більше, ніж чоловіки.

"У середньому респонденти, що читають, прочитали п'ять книг за останній рік. Найчитальніші регіони - ВКО (10,6 книги в середньому), СКО (6,95) і Акмолинська область (6,34), найменш читаючими виявилися Шимкент (3,8) , Улитауська (3,7) та Жетисуська (3,59) області", – навів цифри колишній міністр.

Він зазначив, що французи та канадці читають по 17 книг на рік, американці – по 12, мешканці Південної Кореї – по 11.

"З метою популяризації читання ініціювали проект "Кітап-Аманат", у рамках якого у кожному регіоні країни відкрито книжкові центри. На їх базі відбулися різноманітні культурно-просвітницькі заходи, презентації книг вітчизняних авторів, творчі та літературні зустрічі", – розповів депутат.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.