Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Самобичування - це аутоагресія

Аутоагресія, як випливає з назви, — це агресія, спрямована на самого себе. Як часто ми, не замислюючись, говоримо: «ах, я ідіот», «ах, я безглуздий», «нічому тебе життя не вчить» тощо. Або засуджуємо власні зовнішні якості. Наприклад, дивлячись у дзеркало, у серцях ми можемо сказати: «каракатиця на ніжках», «коли ж схуднеш», «розмріялася, та кому ти потрібна» і таке інше.

А тепер уявіть, що ці слова вимовила інша близька вам людина. Наскільки вони дуже вас ранять? При аутоагресії ми самі дозволяємо на свою адресу говорити такі образливі речі.

Види аутоагресії

  1. Аутоагресія - це будь-яка руйнівна дія, яка спрямована на себе. Так шкідливі звички також є проявом аутоагресії, оскільки вони завдають шкоди здоров'ю. Всі ми чудово розуміємо, що, наприклад, тютюнопаління чи вживання алкоголю руйнує наш організм. Нам зрозуміло, що це агресія, спрямована на свою адресу.
  2. Будь-яке навмисне завдання шкоди власному організму є аутоагресією. Наприклад, порушення харчової поведінки, екстремальні захоплення та навіть пірсинг.
  3. Аутоагресією також є прагнення до «вищої мети» через самопожертви, обмеження та самореалізацію за будь-яку ціну. Наприклад можна навести професійних спортсменів, які підривають здоров'я заради медалей.
  4. Психологи ставлять самобичування однією щабель з такими проявами, як наркоманія чи алкоголізм. Хоча нам часто це здається чимось абсолютно несумісним. Адже алкоголь отруює організм, а докір на свою адресу щось цілком природне.

Але самобичування також небезпечне як і шкідлива звичка, а все тому, що вона не вирішує проблему, як нам здається. Воно тільки сильніше підриває нашу самооцінку. Але, що ж миритися зі своїми вадами, скажете ви. Ні. З ними треба боротися, але іншими конструктивними способами:

  1. Похвала та подяка на свою адресу мотивує на успіх набагато сильніше, ніж самобичування.
  2. Складаємо плани дій, чергуємо відпочинок з роботою – це дисциплінує та мотивує на звершення.
  3. Належимо до себе, як дбайливий терплячий батько. Адже жорстокість вибиває з колії, забирає життєві сили та дезорієнтує, а в результаті ми отримуємо результат прямо протилежний до бажаного.

Аутоагресія – це не хвороба і тим паче не вирок. Її можна і потрібно контролювати. Але потрібен комплексний підхід. Тому в особливо занедбаних випадках краще звернутися до фахівця.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.