Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Роль цукру в чайному етикеті

Один із важливих моментів у столовому етикеті – вибір цукру. Нині у світі існує величезна різноманітність видів цукру. Чи часто ви замислювалися, який цукор слід додавати в напій?

Основна відмінність між коричневим і білим цукром полягає у процесі обробки цукрової тростини. Коричневий цукор проходить менше очищення і містить кілька меляси, що надає йому характерного смаку і кольору. Він має нотки карамельного смаку та надає напою більш насиченого аромату. У каву слід додавати саме коричневий цукор. У чаї білий цукор використовується частіше через свою більш нейтральну насолоду, яка не перекриває смак і аромат чаю. Білий цукор також допомагає зберегти яскравість та свіжість смаку чаю, не додаючи додаткових ароматів чи відтінків. Великий вибір якісного цукру, який пропонують виробники цукру в україні, можна замовити за посиланням.

У деяких країнах цукор називають піском. Вважається, якщо жителя такої країни попросити передати цукор, він передасть цукор шматком. Незважаючи на те, у моїй сім'ї завжди до столу подавався цукровий пісок у кришталевій цукорниці і називався «цукровим піском». Проте, про «пісок» і цукор у шматковому вигляді у СРСР, як про особливості місцевого діалекту, я часто чула на лекціях про столовий етикет, які відвідувала.

Продовжимо тему цукру, але вже з погляду того, як його слід розмішувати. Чи знаєте ви, як прийнято робити це правильно?

Уявимо ситуацію: вам принесли чашку чаю на блюдце. Чайна ложечка розташована під ручкою чашки праворуч від вас.

Подальший алгоритм дії:

  1. Ручка повертається лівою рукою за годинниковою стрілкою на 90 градусів, а ложечка береться праворуч.
  2. Поклавши цукор (вершки, лимон), ви акуратно перемішує напій – одночасно притримуючи чашку за ручку лівою рукою.
  3. Чай перемішується у напрямку 12-6, тобто зверху донизу.
  4. Головне, що ця дія має бути беззвучною. Намагайтеся не торкатися ложкою чашки.
  5. Потім кладете ложечку на блюдце і правою рукою повертаєте чашку за ручку за годинниковою стрілкою, щоб вам було зручно пити напій. Не залишайте чайну ложку у чашці.
  6. Лимон обов'язково виймають перед вживанням напою з чашки і кладуть край блюдця.

Чай не прийнято наливати до країв, як будь-який інший напій. Варто уникнути всіх можливих ризиків пролити на себе гарячий чай і обпектися. А напій завжди можна долити.

Коли треба брати в руку блюдце?

Досить часто в кіно ми бачимо, як герої фільму тримають в одній руці блюдце, а в іншій чашку. Незважаючи на стереотип про те, що чашка піднімається разом із блюдцем – ця дія вважається неправильною. Блюдце завжди залишається на столі. Однак є виняток – якщо ви сидите за кавовим столиком, рівень якого нижчий від звичайного столу, то чашка піднімається разом із блюдцем, і тримається на вазі. Або ви берете чайну пару з приставного столика і сідаєте на диван або в крісло, блюдце залишається в руці. Чашка в правій руці, а блюдце в лівій.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.