Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Оптимальна форма теплиці для вирощування

Ідея будівництва теплиці на своїй ділянці полягає у тому щоб зібрати самостійно конструктив або купити готовий і розмістити на підготовленному фундаменті.

Для невеликих ділянок можна підібрати різні варіанти проектів, які легко спорудити самотужки, з максимальною економією коштів та сил, або завжди можна купити готову теплицю у виробника https://teplitca.kiev.ua/ua/g304009-teplitsy-arochnye-dachnye

арочна теплиця

В основі проекту завжди лежить форма теплиці, адже від цього параметра залежить подальший вибір кількості та видів необхідних матеріалів. Та й вибираючи готові споруди, можна зіткнутися з величезним вибором форм та особливостей готових споруд, що пропонуються у вигляді збірних конструкцій. Форма та розміри теплиці також залежать від її комплектації, наприклад, досвічені тепличники радять купити крапельний полив https://teplitca.kiev.ua/ua/g690659-kapelnyj-poliv-sistemy який буде постачати воду від бочки до самого кореня рослин. Крім поливу також необхідно місце під проводку та щиток з електрикою.

В двосхилих теплиця можна розмістити додаткові полички до яких провести фітолампи і тим самим значно збільшити площу врожаю. По такому принципу вирощують гриби, навіть не використовуючи фітолампи, бо грибам не потрібне світло. У більш професійних комплексах додатково розміщують опалення та примусові системи вентиляції.

Види теплиць конфігурації та їх основні відмінності

Зовнішній вигляд і форма теплиці підбираються дуже ретельно не тому, що власник не хоче порушувати загальну архітектурну композицію своєї ділянки. Різні парники, за рахунок конструкційних особливостей характеризуються певними перевагами та недоліками, і до найбільш стандартних відносяться:

- двосхила теплиця, що має форму звичайного будиночка, при цьому скати покрівлі розташовуються під певним кутом для нормального освітлення внутрішнього простору;

- односхила теплиця допомагає заощадити вільне місце на ділянці, завдяки цьому можна скоротити витрати на необхідне опалення в холодну пору року;

- аркова теплиця завоювала свою популярність за рахунок економії будівельних матеріалів, гарного освітлення приміщення, за рахунок унікальної тунельної форми.

У деяких класифікаціях можна зустріти поділ господарських будівель на окремі та прибудовані до основної будівлі. Додатково, теплиці можуть бути збірними та стаціонарними, а у різноманітності форм завжди знайдеться варіант, що підходить для певної ділянки, навіть із найменшою площею.

двускатна теплиця

Незвичайні та нестандартні форми домашніх теплиць

У бажанні максимально підвищити ефективність навіть компактної теплиці можна використовувати варіанти нестандартних форм. Цікавим рішенням є теплиця-термос, з фундаментом, потопленим у ґрунт нижче рівня промерзання ґрунту з досягненням максимального парникового ефекту в холодну пору року.

Пірамідальні теплиці відрізняються не лише унікальною формою, а й максимальним рівнем освітленості всього внутрішнього простору. Кулясті та досить компактні парники незвичайно виглядають на ділянці та допомагають збирати хороші врожаї традиційних та ранніх культур.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.