Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Коли обов'язково потрібно пройти повний Check-up організму?

Комплексне профілактичне обстеження організму — це всебічний медичний огляд, який включає різноманітні діагностичні тести та аналізи, спрямовані на оцінку загального стану здоров'я. Це обстеження допомагає виявити потенційні ризики та початкові стадії захворювань, що дозволяє своєчасно розробити план лікування та профілактичних заходів. У результаті пацієнт отримує детальну інформацію про свій стан здоров'я та рекомендації для підтримання і поліпшення свого самопочуття.

Кому та як часто треба проходити Check-up організму?

Всі люди старше 25 років повинні проходити Check-Up організму один раз на рік, навіть за відсутності скарг на здоров'я. Це допомагає вчасно виявляти приховані проблеми, які можуть розвиватися безсимптомно, та запобігати їх прогресуванню. Регулярні обстеження сприяють підтриманню оптимального стану здоров'я, виявленню ранніх ознак захворювань, своєчасному призначенню лікування та розробці профілактичних заходів, що, в свою чергу, знижує ризик ускладнень і підвищує якість та тривалість життя.

За яких умов Check-up є обов'язковим?

При погіршенні самопочуття медичний огляд допомагає виявити причини нездужання, які можуть бути пов’язані з різними захворюваннями або функціональними порушеннями організму. Таке обстеження включає аналізи крові та сечі, перевірку стану внутрішніх органів, оцінку серцево-судинної, дихальної та інших систем організму. Це дозволяє лікарям точно діагностувати проблему та призначити відповідне лікування. Інші випадки, коли обстеження є обов'язковим:

  1. Надмірна вага. Check-Up спрямований на виявлення метаболічних порушень та гормональних дисбалансів, які можуть бути причиною набору ваги. Обстеження включає аналізи на рівень глюкози та холестерину, гормональні показники, а також оцінку стану серцево-судинної системи. Це допомагає визначити, які саме фактори впливають на вагу та розробити план для її нормалізації.
  2. Планування народження дитини. Обстеження допомагає оцінити загальний стан здоров'я майбутніх батьків та виявити можливі генетичні або хронічні захворювання, які можуть вплинути на здоров’я майбутньої дитини. Обстеження включає аналізи на інфекції, оцінку гормонального фону, репродуктивного здоров'я та загальної фізичної готовності до вагітності та пологів.
  3. Підготовка до тривалого відрядження або подорожі. Check-Up дозволяє переконатися у відсутності прихованих захворювань, які можуть проявитися під час подорожі. Обстеження включає перевірку загального стану здоров'я, оцінку імунітету та виявлення потенційних ризиків, пов'язаних з новими умовами середовища. Це допомагає уникнути непередбачених проблем зі здоров'ям під час відрядження або відпустки.
  4. Наявність шкідливих звичок. Профілактичне обстеження  допомагає виявити ранні ознаки пошкодження органів та систем, викликані палінням, вживанням алкоголю чи наркотичних речовин. Обстеження включає оцінку функції печінки, легень, серцево-судинної системи та інших органів, що найчастіше страждають від шкідливих звичок. Це дозволяє вчасно вжити заходів для збереження здоров'я.
  5. Трудова діяльність на шкідливому виробництві або проживання в регіоні з незадовільним станом екології. Check-Up спрямований на виявлення впливу несприятливих факторів на організм. Обстеження включає перевірку дихальної та серцево-судинної систем, які можуть постраждати від токсичних речовин та забрудненого повітря. Це допомагає запобігти розвитку хронічних захворювань та знизити ризики для здоров'я.

Після перенесення інфекційних захворювань, таких як COVID-19, комплексне профілактичне обстеження необхідне для оцінки стану організму та виявлення можливих ускладнень. Обстеження включає аналізи крові, перевірку функції легень, серцево-судинної системи та інших органів, які могли постраждати під час хвороби. Це дозволяє лікарям вчасно виявити та вилікувати будь-які залишкові ефекти інфекції, забезпечуючи повне відновлення здоров'я.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.