Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Що таке спортивні амінокислоти і як їх приймати?

Амінокислоти – це головні компоненти будь-яких білків і невід'ємні елементи ключових процесів у нашому організмі. З білків, а значить, з амінокислот, і складаються наші м'язи. Амінокислоти використовуються організмом для зростання, відновлення кісткової і м'язової маси, вироблення та зберігання потрібних нам гормонів, ферментів та антитіл.

Від амінокислот залежить темп фізичного розвитку, психічний тонус і навіть стан наших розумових процесів і інтелектуальних здібностей. З 20 протеіногенних амінокислот дев'ять відносяться до незамінних, які організм не може синтезувати самостійно. Деякі амінокислоти (карнітин, таурин, орнитин) не входять в білкову структуру, але також відіграють важливу роль у метаболічних процесах.

Чи є насправді спортивні амінокислоти?

Зараз поняття спортивні амінокислоти використовують досить часто, при цьому навіть не замислюючись, чи існують насправді такі особливі амінокислоти, призначені спеціально для спортсменів. А суть така, що як ти їх не назви, вони все одно залишаться звичайними амінокислотами, однаково важливими як для звичайних людей, так і для бодібілдерів і представників інших видів спорту.

До речі, на сайті http://www.powerpro.in.ua ви можете дізнатися більше про амінокислоти та їх дію.

Під спортивними амінокислотами зазвичай мають на увазі спортивне харчування на основі амінокислотних комплексів і добавок, в яких як раз і потребують спортсмени для швидкого відновлення і збереження м'язів після тренувань і змагань, а також підтримання їх стабільного зростання.

В якому вигляді випускаються спортивні амінокислоти

Амінокислоти випускаються у складі різних вітамінних комплексів і добавок, які між собою відрізняються складом, співвідношенням амінокислот, ступенем гідролізаціі та формою споживання. Залежно від названих параметрів, випускаються спортивні амінокислотні добавки у вільній формі, гідролізатів, в BCAA-комплексах, а також у формі ді - і трипептидов.

По своїй ефективності амінокислотні комплекси, у вигляді порошку та розчинів або таблеток і капсул, практично аналогічні. Необхідно зауважити тільки, що добавки в рідкому вигляді все ж швидше синтезуються організмом. Є також амінокислоти у формі внутрішньовенних ін'єкцій, однак їх застосування пов'язано з ризиком серйозних побічних ефектів і ускладнень. Висока вартість при невеликих дозах – ось головний недолік спортивних амінокислот.

Дози і час прийому амінокислот

Для швидкого набору м'язової маси доцільно приймати спортивні амінокислоти, особливо BCAA–амінокислоти, тільки до тренування і після нього, так як саме в цей час для організму необхідна висока інтенсивність надходження підживлюють речовин і амінокислот. Також допустимо приймати амінокислоти вранці. В інший час протягом доби краще буде прийом протеїнів.

Якщо ж метою варто схуднення, амінокислоти можна приймати і частіше: вранці, приблизно за 20 хвилин до сніданку, і між прийомами їжі, щоб придушити катаболізм, зменшити апетит і при цьому зберегти м'язи.

Слід також враховувати, що в чистих дозах амінокислоти можуть сильно дратувати шлунково-кишковий тракт. Одноразова доза спортивних амінокислот, бажано, повинна бути як мінімум 5 г, тоді як оптимальним вважається вживання 10 - 20 г за раз. Купуючи амінокислотні комплекси, слід звертати увагу на дози, так як виробники часто занижують дози для збільшення вартості на вагу добавки.

Можлива шкода й побічні дії амінокислот

Будучи природними компонентами всіх білкових продуктів, амінокислоти просто не мають побічних ефектів. Приймати амінокислоти можна без будь-яких часових обмежень і перерв. Харчове отруєння або виразку від амінокислот дуже складно заробити навіть при значному перевищенні рекомендованої дози.

На можливу шкоду й побічні ефекти амінокислот слід звернути увагу хіба що при гострих або хронічних хворобах нирок, якщо порушена функція виведення з організму відпрацьованих залишків білкових продуктів.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь