Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Розрахунок освітлення для інтер’єру

Часи, коли в кожній типовій кімнаті по центру висіла одна типова люстра, пройшли. Сучасний інтер’єр передбачає більш складне освітлення: світильники розбиваються на групи і працюють як частина одного загального сценарію. Але як придумати цю систему освітлення для свого інтер’єру і визначити необхідну кількість світильників, якщо ви не професіонал? Сьогодні я покажу просту схему розрахунку, яка допоможе хоч і приблизно, але прикинути кількість приладів для кожного приміщення. Це допоможе вам уникнути принципових помилок і створити відповідний світловий сценарій.

Придумуємо сценарій освітлення

Для того щоб забезпечити комфортний для зору і ефектний з точки зору дизайну світло, потрібно спочатку його спланувати, а точніше скласти так званий сценарій освітлення. Це значить, що для зустрічі гостей, галасливої ​​вечірки або спокійного перегляду фільму можна придумати свій світ. Це особливо актуально для студійних просторів, де поруч знаходиться кілька зон різного функціонального призначення, наприклад, вітальня і їдальня.

Припустимо, ви хочете спланувати і зробити расчет освещения у вітальні. Потрібно буде врахувати 4 типи освітлення (можна і 2 або 3 в потрібній комбінації).

Основне світло. Розсіяне або відбите

Його завдання-рівномірно і якісно висвітлювати вашу вітальню. Це може бути один або два підвісних світильника або групи світильників, вбудованих в стелю. В обох випадках краще вибрати прилади з матовим склом або оргсклом, які будуть працювати як розсіювач, тому загальна потужність може бути менше.

Також можна використовувати потужну потайливу підсвічування, яка буде грати роль основного джерела світла, відбиваючись від стелі.

Декоративне додаткове освітлення

Це бра або торшери. Їх рідко включають паралельно з верхнім світлом. Зазвичай це вечірній варіант, наприклад, при перегляді фільму.

Направлене світло

Якщо розсіяне світло потрібен для того, щоб рівномірно висвітлити всю площу приміщення, то за допомогою спрямованого світла виділяють певну зону в кімнаті або студії, наприклад, обідній стіл.

Хоча ви цілком можете використовувати спрямовані джерела світла і для створення основного освітлення. Для цього досить розмістити по периметру треки з прожекторами або спрямованими світильниками. За рахунок свого кількості або в поєднанні з підсвічуванням вони рівномірно висвітлять всі приміщення.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Добавить комментарий