Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Вакцинація проти грипу: «за» і «проти»

Перша вакцина була створена більше 200 років тому. З тих пір з'явилася величезна кількість препаратів від різних хвороб, у тому числі і від грипу, але відповіді на найголовніше питання – чи потрібно ставити щеплення – як не було, так і немає. Вакцинація проти грипу має свої плюси і мінуси. Спробуємо розібратися.

Незважаючи на всі вмовляння лікарів, багато людей і досі вважають, що найкращі ліки проти грипу – чай з малиновим варенням. Ці несвідомі і малограмотні з медичної точки зору громадяни серйозно ризикують не тільки власним самопочуттям, але і здоров'ям своїх дітей і навіть їх життями.

Найбільшу загрозу грип та його ускладнення таять для малюків, починаючи з 6-місячного віку, які підхоплюють вірус в 3,5 рази частіше, ніж дорослі. У дітей у віці від 6 місяців до 2 років вкрай висока ймовірність ускладнень із-за порушення роботи серцево-судинної і центральної нервової системи. У 40% випадків грип призводить до отиту і, як наслідок, глухоти! Згадайте про це наступного разу, коли будете відмовлятися вакцинувати дитину. Ви й справді готові відібрати в нього право на здорове і повноцінне життя?

За статистикою, близько 85 % вакцинованих малюків абсолютно стійкі до вірусів грипу, а ті, які все-таки захворіли, переносять хворобу набагато легше, в більш короткі терміни і без ускладнень, детальнішу інформацію можна дізнатися на сайті Док.уа. Досить вагомий аргумент «за», чи не правда?

Багато люди необачно відмовляються від вакцин, оскільки бояться ускладнень. А дарма, адже побічні ефекти при використанні високоочищених субодиничних вакцин 3-го покоління («Інфлувак», «Агриппал» і «Грипол») практично зведені до мінімуму. І найкращий тому доказ – показання до застосування. Цими вакцинами дозволено прищеплювати піврічних дітей і вагітних жінок.

Буває, що в першу добу після щеплення підвищується температура (як правило, не більш як 37,5 градусів), з'являються озноб і слабкість, але це лише загальна реакція організму. Вона спостерігається лише у 1% щеплених дітей і швидко проходить. У 4% дітей після вакцинації в місці уколу спостерігаються хворобливе почервоніння і припухлість, які зникають протягом двох днів. Медики авторитетно заявляють: важких ускладнень вакцинация от гриппа в останні роки не давала!

Суперечки про користь і шкоду щеплень від грипу не вщухнуть до тих пір, поки останній вірус цього захворювання не зникне з лиця Землі. Скільки людей, стільки й думок, і тільки вам вирішувати – вакцинуватися чи ні. У будь-якому випадку, чи прийняли ви рішення «за» чи «проти», необхідно врахувати всі протипоказання. Тим більше, коли справа стосується здоров'я власної дитини!Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь