Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Типи і призначення зварювальних апаратів - їх особливості та можливості

У різноманітному світі техніки існують пристрої, суть і конструкція яких не змінюється протягом десятків років. Але є й інші, яка видозмінюються з такою величезною швидкістю, що за їхніми модифікаціями та інноваціями важко встежити. До останніх якраз відносяться зварювальні апарати – обладнання, без якого неможливо уявити ремонт, будівництво і виробництво, оскільки це єдино можливий спосіб для того, щоб з'єднати або розрізати різноманітні метали.

Вибір якісного зварювального апарату – продуктивного, компактного і економного у використанні, а головне – відповідного вашим вимогам – непросте завдання. До того ж зварочний агрегат повинен бути максимально якісним та надійним, щоб прослужив довгі роки експлуатації.

Зрозуміло, що для аматорської домашньої зварювання і для невеликих майстерень варто вибирати апарати побутового класу, а для роботи на підприємствах і великих будівництвах потрібно доглянути моделі для професіоналів і потужні промислові агрегати. Побутові і професійні апарати відрізняються не тільки потужністю, а ще й таким важливим показником, як тривалість включення: ПВ. Це час безперервної роботи апарату під час робочого циклу. Якщо за цикл прийняти 10 хвилин, то апарат, який варить 5 хвилин, а наступні п'ять охолоджується, має ПВ 50%. Чим ПВ вище, тим апарат ефективніше і надійніше. Є висококласні промислові апарати, у яких ПВ досягає 100% - це безперервна робота.

Також можете звернути увагу на зварочний випрямитель, який є досить простим в користуванні та ефективним в роботі.

Але основний показник при виборі – тип металу, з яким ви збираєтеся працювати. Залежно від цього вибирається режим зварювання:

  1. MMA - ручна дугова зварка штучним електродом
  2. TIG - ручне зварювання в середовищі інертного газу
  3. MIG/MAG - напівавтоматичне зварювання дротом в середовищі захисних газів.

Види зварювального устаткування представлені на сучасному ринку зварювальним трансформатором, зварювальним випрямлячем, інвертором, зварювальним напівавтоматом, апаратом для плазмового різання і апаратом точкового зварювання. Найпростіші зварювальні трансформатори варять тільки на змінному струмі в режимі ММА, а це підходить лише для зварювання чорних металів. Є й універсальні, працюють у всіх зазначених режимах, здатні до зварювання і різання різних металів, варять на змінно-постійному струмі.

Дякуємо за увагу.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь