Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Арка навколо енергоблоку ЧАЕС знизила радіацію в 2 рази

Як розповів заступник директора по об'єкту "Укриття" Сергій Кондратенко, зведення арки на зруйнований енергоблок ЧАЕС дозволило вдвічі знизити радіаційний фон на промисловому майданчику навколо зруйнованого четвертого енергоблока Чорнобильської АЕС.

"Хоч до завершення будівництва нового безпечного конфайнмента та введення систем в проектний режим залишається ще рік, насування арки вже вплинуло на поточну безпеку об'єкта. Після установки арки в проектне положення потужність дози навколо арки знизилася більш ніж у два рази", - заявив Кондратенко.

Арка дозволила ізолювати зруйнований енергоблок від попадання всередину атмосферних опадів, які призводили до корозії і розповсюдження радіації.

Роботи по установці укриття ведуться з 2010 року. До розробки проекту та встановлення Арки були залучені 10 тисяч фахівців з 40 країн. На проект вже витрачено понад 1 млрд 417 млн євро, зібрані для України 28 країнами.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь