Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Потужний комп'ютерний вірус атакував організації в Україні, Німеччині та РФ

У вівторок, 24 жовтня, організації та підприємства в Україні, Німеччині та Росії зазнали потужної кібератаки. Творці вірусу за ліквідацію шкідливої ​​програми Bad Rabbit (в перекладі з англійської - поганий кролик) просять внести певну суму в біткойнах. Ідентифікувавши вірус, співробітники компанії Group-IB, що спеціалізується на кібербезпеці, повідомили про те, як саме працює «Поганий кролик».

За їх словами, шкідлива програма активізовується при завантаженні системи зараженого ПК. Замість звичного робочого столу юзер бачить чорний екран, на тлі якого - повідомлення про шифрування всіх файлів комп'ютера. Користувачеві пропонується відновити інформацію, перейшовши на onion-адресу, на якій розміщується номер біткойн-гаманця. Зловмисники вимагають перевести на вказаний рахунок 0,05 біткойна (майже 283 долара), в іншому випадку хакери обіцяють видалити всі файли з ПК. Фахівці відзначають, що дану атаку можна вважати початком нової кіберепідемії.

Крім того, співробітники чеської компанії ESET розповіли, що зараження комп'ютера відбувається в момент, коли оновлюється програма Adobe Flash, яка, до слова, встановлена ​​практично на кожному ПК з системою Windows. У зв'язку з цим експерти радять користувачам не поспішати оновлювати дану програму.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь