Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

В Україні запровадять електронний арешт банківських рахунків

Мін’юст планує ввести систему, яка дозволяє реалізовувати електронний арешт банківських рахунків. Даний проект мають намір здійснити по досвіду Хорватії. Відповідну інформацію оприлюднили на офіційному сайті Міністерства юстиції, посилаючись на заяву Олександра Олійника, директора департаменту з питань правосуддя і нацбезпеки.

Як стверджує Олійник, після того, як в Хорватії впровадили електронний арешт в державі суттєво покращився стан справ з виконанням судових рішень. Так, з початку 2011 року більше ніж з 8 мільйонів документів про стягнення фінансових засобів на суму майже 40 мільярдів євро кількість рішень, які було виконано, склала майже 7 мільйонів на загальну суму понад 23 мільярдів євро (83%).

Крім того зазначається, що дана позитивна динаміка в цьому питанні стала можливою завдяки тому, що провідна хорватська компанія, яка займається фінансовим посередництвом, володіє можливістю протягом 1 години надавати банкам електронне розпорядження про блокування коштів. У зв’язку з тим, що операція насправді займає кілька хвилин, у боржника відсутня можливість (а точніше час) вивести гроші з рахунків.

Примітно, у відомстві зазначили, що для України дане впровадження електронних арештів рахунків є необхідним, адже реалізація програми сприятиме поліпшенню становища з виконанням судових рішень.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.