Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

У Львові реставрують старовинну будівлю Галереї мистецтв

8 млн грн заплановано витратити на проведення реставраційних робіт у Львівській Галереї мистецтв. Понад 3 млн грн було виділено міністерством культури. Решта суми профінансовано місцевим бюджетом.

За словами директора Галереї Тараса Возняка, роботи йдуть повним ходом. Після закінчення Галерея не тільки отримає відремонтовану будівлю, оновлені приміщення, а й збільшить корисні площі. Зокрема, в підвалі планується облаштувати сховище для запасників. З’являться додаткові виставкові майданчики, можливо, кафе. Робочі виконують реконструкцію з особливою обережністю, розуміючи, що будівля унікальна, адже їй понад 150 років. Вже виявлено безліч предметів, деталей та інших свідчень історичної та архітектурної цінності будівлі. Зокрема, картуші та консолі виконані з випеченої глини, що зустрічається досить рідко (для Львова більше характерні вапняк, цемент). На деталях декору збереглося фабричне маркування. На керамічних деталях, яких досить багато, виявлені сліди від олівця майстра. На балюстраді знайдений відбиток «Відень. Ваграм ». На одній з деталей — фірмовий знак знаменитого свого часу інженера Віктора Браузеветтера.

Відомо, що 150 років тому будівля належала графині Дідушицькій. Пізніше тут облаштував свій палац Лозинський.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Добавить комментарий