Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Відомий польський хірург провів унікальну операцію 5-місячній дитині

Спільна бригада львівських та польських хірургів провела унікальну операцію маленькому хлопчикові. Щоб допомогти 5-місячній дитині, до Львова тричі приїжджав професор з Вроцлава Даріуш Патковский, який очолює асоціацію польських хірургів.

У хлопчика була рідкісна вроджена патологія — його стравохід мав тільки початок і закінчення, а середини (майже 7 см) не було. З перших днів свого життя Артемко не відчував смак материнського молока, його годували через гастростому. Даріуш Патковский рік тому допоміг півторамісячній дівчинці, яка народилася в Києві з подібною патологією. Тоді він вперше при таких операціях застосував в Україні ендоскопію — через малесенькі отвори (до 3 мм) наближав один до одного частини стравоходу. Артем — другий український пацієнт, якому дитячий хірург з Польщі розтягнув і зшив частини стравоходу. Операція виявилася набагато складнішою, ніж перша. Її проводили в три етапи, після кожного разу даючи організму можливість адаптуватися. Через місяць провели контрастний рентген і переконалися, що стравохід відновлений повністю. І тільки тоді вже семимісячний хлопчик вперше поїв, як всі дітки в його віці.

До речі, Даріуш Патковский — єдиний в Європі хірург, здатний на подібні дива. На його рахунку вже 40 таких операцій.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.