Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Уряд схвалив законопроєкт про монетизацію пільг на проїзд в громадському транспорті

Законопроєкт, що регламентує введення монетизації пільг на проїзд у громадському транспорті, був схвалений урядом. На практиці ж передбачені державою пільги співіснують з пільгами, введеними місцевою владою.

На своєму засіданні 9 червня Кабінет міністрів схвалив законопроєкт, який регламентує монетизацію пільг на проїзд в громадському транспорті під назвою "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пільг з оплати проїзду і деяких інших пільг".

Фактично, даний законопроєкт пропонує внести зміни в ряд законів України для того щоб передбачити введення пільг з оплати проїзду в громадському транспорті та інших пільг на підставі рішень місцевого самоврядування - які потім і оплачують грошову компенсацію відповідно до зазначеного ними порядку. Зокрема, такі зміни будуть внесені до законів України "Про транспорт" та "Про автомобільний транспорт" - в контексті запровадження грошової компенсації замість нинішніх пільг з оплати проїзду.

Таким чином, автори законопроєкту дають можливість органам місцевого самоврядування самостійно вирішувати питання пільг на оплату проїзду і сприятимуть запровадженню адресності отримання пільг.

В даний час ряд категорій пасажирів міського громадського транспорту користується пільгами на основі загальноукраїнського законодавства. Разом з тим, пенсіонери за віком виведені з дії загальнодержавної пільги ще з 2016 року. І їх безкоштовний проїзд в тих чи інших містах проводиться на основі наданих вже місцевою владою пільг.

Раніше рішення про монетизацію пільг на проїзд усіма видами пасажирського транспорту на міських, міжміських і приміських маршрутах було схвалено Кабміном ще в 2018 році - в контексті запровадження мінімальної норми монетизації в 30 поїздок на місяць.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.