Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Тарифи на газ, воду та світло: на які зміни очікувати з 1 липня?

Від сьогодні в Україні набирають чинності нові тарифи на комунальні послуги. Ось що зміниться для споживачів.

Тарифи на електроенергію: нічний - вигідніший

З 1 червня 2024 року тариф на електроенергію підвищено до 4,32 гривні за кіловат-годину. Ця ставка буде діяти до кінця квітня 2025 року. Відповідно, суми в платіжках зростуть:

  1. при споживанні до 250 кВт·год – 1080 грн;
  2. при споживанні до 500 кВт·год – 2160 грн;
  3. при споживанні до 1000 кВт·год – 4320 грн.

Для тих, хто використовує нічний тариф, вартість електроенергії буде становити 2,16 гривні за кіловат-годину. Це дає можливість заощадити, встановивши двозонний лічильник, адже з 23:00 до 07:00 споживачам будуть нараховувати лише половину стандартного тарифу.

Тарифи на газ

Більшість населення України використовує послуги "Нафтогазу". Дана компанія продовжила дію фіксованого тарифу на газопостачання для домогосподарств ще на рік. Вартість кубометра газу залишиться на рівні 7,96 грн.

Вартість водопостачання

Лише у деяких невеликих містах України вартість водопостачання може зрости з липня цього року. Органи місцевої влади на цих територіях володіють повноваження визначати ціни на дану послугу, що призвело до підвищення тарифів у деяких містах на 40%.

Водночас Національна комісія з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ) ввела заборону на підвищення тарифів на послуги водопостачання та водовідведення у великих містах України. Таке рішення ухвалили після того, як у квітні відклали плани щодо підвищення тарифів для постачальників холодної води у Києві та інших містах України.

З 1 липня 2024 року українцям доведеться платити більше за електроенергію, але тарифи на газ залишаться незмінними, а підвищення вартості водопостачання торкнеться лише невеликих міст.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.