Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Новий флагман українського флоту: корвет «Гетьман Іван Мазепа» пройшов ходові випробування

Сьогодні, 7 липня 2024 року, Україна відзначає День Військово-Морських Сил ЗСУ, і з цієї нагоди показали новий флагман флоту – корвет "Гетьман Іван Мазепа". Відео ходових випробувань цього корвету, збудованого у Туреччині, було оприлюднене управлінням комунікацій Командування Військово-Морських Сил ЗСУ.

Це перше офіційне підтвердження випробувань корвета, до цього моменту відомі були лише неофіційні знімки у соцмережах. Згідно з планами, він має вступити до складу національного флоту вже у 2024 році.

На відео помітно, що на палубі корабля працюють особи у цивільному одязі, що можуть бути працівниками турецьких підприємств, залучених до його будівництва. Крім того, ще не завершено монтаж посадкового майданчика під вертоліт у кормовій частині.

На ньому вже встановлено окремі важливі елементи озброєння, зокрема артустановку Leonardo Super Rapid калібру 76 мм у носовій частині, 35-мм зенітну артилерійську установку та вертикальні пускові установки для зенітних ракет MICA VL.

Майже рік тому, у серпні 2023 року, командувач ВМСУ Олексій Неїжпапа анонсував плани з озброєння для "Гетьмана Івана Мазепи", включаючи протикорабельні ракети Harpoon або "Нептун", вертикальні пускові установки для зенітних ракет типу RIM-116, а також артустановки та дистанційно керовані бойові модулі.

Проєкт передбачає, що аналогічно озброєна номенклатура буде також використана для другого корвету цього проєкту, який отримає назву "Гетьман Павло Скоропадський".Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.