Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

США і ЄС роздратовані від заяв Польщі

США незадоволені тим, що Польща відступає від демократичних принципів. Вашингтон посилає чіткий сигнал Варшаві — посилення конфронтації з Росією за рахунок розміщення сил НАТО в Польщі малоймовірне. Шанси все нижчі на тлі зростаючого конфлікту між урядом Польщі та рештою світу Заходу. Про це пише Politico.

У статті описується реакція західних політиків на бажання Польщі укласти угоду про постійне перебування на польській території натовських сил:

«Вони дратуються, коли про це заходить мова».

Уточнюється, що погодження Польща планує проштовхнути на майбутньому саміті НАТО в липні з метою протистояти російській агресії. При цьому Франція та Німеччина зовсім не хочуть це рішення підтримувати, боячись, що воно посилить конфронтацію з РФ.

Причиною такого негативу в сторону польської влади автор називає різке погіршення відносини між Вашингтоном і Варшавою через конфлікт між конституційним судом і урядом Польщі.

Конституційний суд країни визнав неконституційними частину рішень, що стосуються змін в процедурі ведення засідань суду. Але постанову про це уряд Польщі публікувати відмовився, тому вступити в силу це рішення суду не може.

США уважно стежать за подібними порушеннями принципів демократії.

«Польща в ці дні розглядається Вашингтоном як менш цінний і більш проблемний союзник», — пише видання.

При такому розкладі уряду Польщі схилити США до розміщення сил НАТО в Польщі буде складно, підсумував Politico.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.