Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Загадковий «червоний квадрат» зняв телескоп «Hubble»

Телескоп «Hubble»сфотографував загадковий «червоний квадрат».

«Hubble» отримав знімки загадкової подвійної зірки HD 44179, що знаходиться в сузір’ї Єдинорога, яка оточена таємничою червоною структурою, схожою за формою на велику кількість вкладених один в одного 3-вимірних паралелепіпедів або кубів.

HD 44179 — це подвійна зоряна система, оточена протопланетною туманністю, від нас вона віддалена на 2 300 світлових років.

Незвичайна прямокутна форма туманності, на думку астрономів, — це оточуючий пару зірок HD 44179 товстий «бублик» з пилу, що направляє особливим чином хмари гарячого газу, що викидаються світилом. Так виходить гігантська космічна букву X, яку ми можемо спостерігати на фотографії туманності

Загадкова туманність має незвичайний хімічні складу — складні органічні речовини, як здавалося вченим раніше, повинні були розпадатися під дією жорсткого ультрафіолету. Загадковому червоному забарвленню пояснення знайдено: пил, що оточує туманність, світиться при взаємодії з ультрафіолетовим світлом білого карлика, що входить в склад подвійної системи.

Нові знімки загадкового «червоного квадрата» допоможуть астрономам, як сподіваються в NASA, остаточно розкрити таємницю червоного світіння НР 44179.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.