Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Податкова декларація з податку на доходи фізичних осіб — що треба знати

Податкова декларація з податку на доходи фізичних осіб — це документ, за яким фізичні особи звітують про суму отриманих ними доходів і належать до них витрат, до порядку заповнення якого пред’являються певні вимоги.

Декларацію можна заповнити як від руки, так і в електронному вигляді, використавши, наприклад, програму, яка самостійно сформує декларацію на бланках необхідної форми, готову для подання до податкового органу.

Терміни подання декларації

Декларація з податку на доходи фізичних осіб подається до податкового органу за місцем проживання (місцем перебування) фізичної особи не пізніше 30 квітня року, наступного за роком, в якому було отримано відповідний дохід. Якщо 30 квітня припадає на вихідний або неробочий святковий день, то декларація повинна бути представлена не пізніше найближчого робочого дня.

Подання до податкового органу декларації тільки з метою отримання податкових відрахувань, граничний термін подання декларації — 30 квітня — не поширюється. Тобто подати декларацію до податкового органу з метою отримання податкового вирахування платник податків може в будь-який час протягом року.

Підстави для відмови у прийнятті податкової декларації

Існує вичерпний перелік підстав, за наявності яких податковий орган не приймає подану декларацію:

  1. відсутність у особи, що здає декларацію, документів, що засвідчують його особу, або відмова особи в їх пред’явленні;
  2. відсутність в декларації підписи платника податків;
  3. уявлення декларації до податкового органу, в компетенцію якого не входить її прийняття (наприклад, подача декларації до податкової інспекції не за місцем постановки на облік платника податків);
  4. уявлення декларації не за встановленою формою;
  5. відсутність у відповідних полях декларації прізвища, імені, по батькові фізичної особи.

Сплата податку окремими категоріями фізичних осіб

Окремі категорії фізичних осіб, наприклад, Загорій Гліб, сплачують податок за місцем обліку платника податків у термін не пізніше 15 липня року, що настає після закінчення податковим періодом.
При цьому авансові платежі сплачуються такими платниками податків на підставі податкових повідомлень:

  1. за січень — червень — не пізніше 15 липня поточного року в розмірі 1/2 річної суми авансових платежів;
  2. за липень — вересень — не пізніше 15 жовтня поточного року в розмірі 1/4 річної суми авансових платежів;
  3. за жовтень — грудень — не пізніше 15 січня наступного року в розмірі 1/4 річної суми авансових платежів.

Відповідальність за податкові порушення

Неподання в установлений законодавством про податки і збори термін податкової декларації до податкового органу за місцем обліку тягне за собою стягнення штрафу в розмірі 5 відсотків не сплачена у встановлений законодавством про податки і збори термін суми податку, що підлягає сплаті (доплату) на основі цієї декларації, за кожний повний або неповний місяць з дня, встановленого для її подання.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.