Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Євросоюз закликає до продовження дії «зернового коридору»

На засіданні Європейської Ради, яке відбулося 30 червня в Брюсселі, лідери країн-членів Євросоюзу закликали продовжити дію «зернового коридору» з морських портів Одеської області. Вони висловили серйозне занепокоєння через сповільнення реалізації Чорноморської зернової ініціативи та зазначили, що росія продовжує використовувати продовольство як інструмент політичного тиску.

У резолюції саміту ЄС підкреслюється, що росія шкодить глобальній продовольчій безпеці, перетворюючи їжу на зброю. Європейська Рада висловила глибоку занепокоєність через тривале уповільнення реалізації Чорноморської зернової ініціативи й закликала до повного відновлення її операцій.

У Європейському Союзі також наголошують, що коридори солідарності є важливим інструментом для забезпечення глобальної продовольчої безпеки.

Росія, яка є державою-агресором, погрожує вийти з зернової угоди після 18 липня, якщо не зможе відновити постачання аміаку через трубопровід «Тольятті—Одеса» та частково зняти обмеження на експорт.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.