Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Які наслідки від вибуху на Каховській ГЕС очікуються на півдні України?

Після вибуху на Каховській гідроелектростанції (ГЕС) на півдні України очікуються серйозні наслідки. Екологи попереджають про негативні наслідки цієї катастрофи для довкілля. 

Ігор Гержик, начальник науково-дослідного відділу регіонального ландшафтного парку «Тилигульський», висловив свою думку щодо наслідків вибуху.

Внаслідок вибуху на Каховському водосховищі виникла катастрофа для сільського господарства Херсонської області та Чорного моря загалом. Велика кількість органічних речовин, таких як чорнозем, скотомогильники та інші забруднення, потрапляють до Чорного моря через змивання. Це забруднення може поширюватися вздовж узбережжя до Румунії та Болгарії через течію.

Крім того, у море потрапила значна кількість прісної води з водосховища, що призвело до зниження солоності морської води біля берегів моря. Багато морських організмів не можуть вижити в такому середовищі.

У зв’язку з цим, купання і відвідування пляжів в цей час стає небезпечним. Розмноження водоростей, викликане підвищенням температури повітря і води, може призвести до розвитку різноманітних інфекцій.

Крім того, сільськогосподарські угіддя, що були затоплені, такі як найбагатші чорноземи України, також зазнають катастрофічних наслідків. Після відступу води, земля почне розсипатись, а відсутність зрошувальної системи ускладнить вирощування сільгосппродукції. Невідомо, чи буде відновлено Каховське водосховище.

Постраждала земля самостійно відновлюється, але це вимагає часу і в неї буде інший склад. Можливо, доцільно перетворити ці землі на пасовища і зосередитися на розвитку тваринницького сектора в Херсонській області. Тим часом Миколаївська та Одеська області можуть зосередитися на вирощуванні зернових культур. Ця ситуація має серйозний вплив на розвиток сільського господарства на півдні.

Також слід звернути увагу на рекомендації щодо уникання використання колодязної води без попередньої термічної обробки. Це запобіжний захід, який слід враховувати, оскільки вода може бути забрудненою.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.