Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Червоний вовчак: системний еритематозний вовчак (СЕВ)

Системний еритематозний вовчак (СЕВ), також відомий як червоний вовчак, є одним із найбільш серйозних та загрозливих аутоімунних захворювань, який може впливати на різні органи та системи в організмі. Він належить до групи захворювань, відомих як колагенози, і характеризується системною природою, коли імунна система атакує власний організм. У цій статті ми розглянемо симптоми, причини, діагностику та лікування червоного вовчака.

Симптоми Червоного Вовчака

Симптоми Червоного Вовчака можуть бути різноманітними та варіювати в інтенсивності, і вони можуть включати:

  1. Суглобовий біль: біль та запалення суглобів, які можуть призвести до артриту.
  2. Шкірні висипи: характеризуються червоними висипами на обличчі, шиї та інших ділянках шкіри, особливо при впливі сонця.
  3. Втома: постійна втома та слабкість можуть бути наявні.
  4. Втрата волосся: деякі пацієнти можуть втратити волосся або мати проблеми з волоссям.
  5. Біль у грудях: можливість виникнення болю в грудях при глибокому диханні.
  6. Проблеми з нирками: червоний вовчак може впливати на нирки, що може призвести до погіршення їхньої функції.
  7. Серцеві проблеми: відчуття недостатньої подачі крові до серця та інші серцеві проблеми.
  8. Загроза для вагітності: для жінок, які мають СЕВ, вагітність може бути складною та вимагати спеціального медичного спостереження.

Причини Червоного Вовчака

Причина Червоного Вовчака залишається невідомою, але вірогідною є поєднання генетичних, спадкових та навколишніх чинників. Імунна система вимкнена, і вона атакує власний організм.

Діагностика

Діагностика СЕВ може бути складною і включає в себе аналіз крові на наявність антитіл та інших показників запалення, клінічний огляд лікаря, біопсію шкіри або слизових оболонок і інші спеціальні тести.

Лікування

Лікування СЕВ спрямоване на контроль запалення та симптомів. Медикаментозна терапія може включати в себе стероїдні препарати, імуносупресивні ліки та інші препарати, щоб підтримувати імунну систему. Фізіотерапія та реабілітація також можуть бути корисними для покращення рухових функцій та зменшення болю.

Прогноз для пацієнтів із СЕВ може бути різним і залежить від важкості захворювання та ефективності лікування. Деякі пацієнти можуть досягти стійкого контролю симптомів, тоді як інші можуть потребувати постійного медичного спостереження та лікування. Важливо регулярно консультуватися з лікарем та дотримуватися рекомендацій для оптимального контролю хвороби.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.