Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Як вибрати холодильник для дому?

Людство протягом свого життя користується великою кількістю побутових приладів. Серед них особливе місце займає холодильник, оскільки тільки в ньому можна зберігати необхідні продукти харчування для всієї родини.

Але коли стає питання про покупку нового апарату, слід враховувати безліч факторів, що впливають на правильний вибір.

Розміри і об’єм холодильника

Звичайно, існують стандартні розміри холодильних апаратів, і вони становлять:

  • ширина — 55 см;
  • глибина — 60 см;
  • висота — 85 см.

До речі, на сторінці http://technoportal.ua/refrigerator.html можна підібрати саме ту модель холодильника, яка вам найкраще підійде!

Але, з огляду на запити різних споживачів, виробники випускають холодильники самих різних форм і розмірів. Так, в Європі більше віддають перевагу моделям, витягнуті у висоту, а ось в Азії, навпаки, в ширину. Тому виділяють наступні групи холодильників:

  • А — зі стандартною шириною і глибиною, але з висотою до 160 см. Такі моделі вважаються компактними, оскільки в основному купуються для готельних комплексів, для студентів і пенсіонерів. Холодильна камера в них може, взагалі, відсутні або бути невеликою і розташованої усередині агрегату;
  • В — в таких двокамерних моделях висота може досягати 210 см і обсягу до 350 л. Морозильна камера зазвичай встановлюється внизу з об’ємом до 140 л. Підходить для сім’ї з 4 осіб;
  • З — азіатський тип холодильника, коли висота становить до 170 см, але ширина збільшується до 80 см. Не дивлячись на не дуже велику висоту, місткість компенсується додатковою шириною, чого достатньо для 3 осіб;
  • D — найбільші холодильники. Ширина стандартна, а висота — більше двох метрів. Обсяг такого апарату може становити 800 л. Купуються переважно для великих кухонь, деякі моделі навіть звуться холодильники-шафи. Не дуже зручні у використанні людьми маленького зросту.

Що стосується обсягу холодильника, то їх виділяють два — загальний і корисний. Перший з них показує скільки простору є в холодильнику, а другий — скільки продуктів туди може вміститися. Оскільки холодильники купуються саме для зберігання їжі, то і вибирати апарат необхідно, виходячи з цього параметра.

Коли в родині велике значення надається заморожування продуктів, краще купувати модель з великою морозильною камерою. Правда, деякі вважають за краще мати морозильну камеру окремо.

Звичайні моделі мають об’єм близько 350 л з розташуванням морозильної і холодильної камери один на одному, в більшості випадків з окремими дверцятами. Великі холодильники можуть бути зібрані по типу шафи з двома бічними дверима. Так, обсяг може збільшуватися до 650 л.

Кількість камер

Дуже важливий аспект при виборі холодильника. Є і однокамерні агрегати з одними дверцятами, які характеризуються високою надійністю і невеликою ціною. В цьому випадку недоліком є ​​необхідність періодично розморожувати холодильник від налиплого на стінках льоду. Але найпоширенішими є двокамерні.

Вважається, що зручніше, коли морозильна камера розташована внизу, оскільки вона використовується дуже часто. Зручно, коли при відкритті однієї камери, не відбувається порушення в температурі другий. Це також добре економить електроенергію.

Останнім часом все частіше звертається увага на трикамерні холодильники, в яких третя камера призначається для швидкопсувних продуктів. Температура там коливається від 0 до 2 градусів, що не дає бактеріям активно розмножуватися.

Компресори та енергоспоживання

Холодильник працює, охолоджуючи продукти, за допомогою мотора — компресора. Для маленьких моделей досить одного мотора, але для стандартних і більш бажано наявність двох.

Так, кожен компресор працює на свою камеру, що дозволяє задавати різні температурні режими. Це зручно для догляду за холодильником, коли потрібно помити одну камеру, а друга залишається в робочому стані.

Витрати електроенергії для роботи холодильника відрізняються в залежності від його класу. Найбільш ощадливими є апарати з маркуванням А. Також достатньо не витратними вважаються В і С. Моделі з іншими марками використовують дуже багато електроенергії.

Крім самої роботи компресорів, важливо, щоб холодильник тривалий час зберігав низьку температуру без електрики. Щоб витрат було менше, слід дотримуватися деяких правил — встановлювати холодильник подалі від плити і опалювальних батарей, не залишати дверцята відкритими, ставити в нього продукти з температурою не вище кімнатної.

Зовнішній вигляд і керування холодильником

Часто покупці намагаються підібрати для себе такий холодильник, який може гармонійно вписатися в загальний інтер’єр приміщення. Для цього виробники випускають агрегати різних форм і забарвлень, які іноді стають справжнім витвором мистецтва. Існує навіть якась психологія у виборі кольору холодильника:

  • білий — самий нейтральний колір;
  • червоний, бежевий і жовтий — підвищують апетит;
  • синій, чорний та інші важкі — знижують апетит.

Управляти холодильником всі звикли за допомогою ручки термостата, задаючи необхідну температуру. Але виробники все частіше пропонують електронне управління, коли на апараті знаходиться цифровий дисплей з зазначенням всіх функцій, і дистанційний пульт.

З огляду на всі перераховані вище параметри холодильника, особисті уподобання і фінансові можливості, можна підібрати для себе гарну модель на довгі роки використання.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.