Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Як вибрати холодильник для дому?

Людство протягом свого життя користується великою кількістю побутових приладів. Серед них особливе місце займає холодильник, оскільки тільки в ньому можна зберігати необхідні продукти харчування для всієї родини.

Але коли стає питання про покупку нового апарату, слід враховувати безліч факторів, що впливають на правильний вибір.

Розміри і об'єм холодильника

Звичайно, існують стандартні розміри холодильних апаратів, і вони становлять:

  • ширина - 55 см;
  • глибина - 60 см;
  • висота - 85 см.

До речі, на сторінці http://technoportal.ua/refrigerator.html можна підібрати саме ту модель холодильника, яка вам найкраще підійде!

Але, з огляду на запити різних споживачів, виробники випускають холодильники самих різних форм і розмірів. Так, в Європі більше віддають перевагу моделям, витягнуті у висоту, а ось в Азії, навпаки, в ширину. Тому виділяють наступні групи холодильників:

  • А - зі стандартною шириною і глибиною, але з висотою до 160 см. Такі моделі вважаються компактними, оскільки в основному купуються для готельних комплексів, для студентів і пенсіонерів. Холодильна камера в них може, взагалі, відсутні або бути невеликою і розташованої усередині агрегату;
  • В - в таких двокамерних моделях висота може досягати 210 см і обсягу до 350 л. Морозильна камера зазвичай встановлюється внизу з об'ємом до 140 л. Підходить для сім'ї з 4 осіб;
  • З - азіатський тип холодильника, коли висота становить до 170 см, але ширина збільшується до 80 см. Не дивлячись на не дуже велику висоту, місткість компенсується додатковою шириною, чого достатньо для 3 осіб;
  • D - найбільші холодильники. Ширина стандартна, а висота - більше двох метрів. Обсяг такого апарату може становити 800 л. Купуються переважно для великих кухонь, деякі моделі навіть звуться холодильники-шафи. Не дуже зручні у використанні людьми маленького зросту.

Що стосується обсягу холодильника, то їх виділяють два - загальний і корисний. Перший з них показує скільки простору є в холодильнику, а другий - скільки продуктів туди може вміститися. Оскільки холодильники купуються саме для зберігання їжі, то і вибирати апарат необхідно, виходячи з цього параметра.

Коли в родині велике значення надається заморожування продуктів, краще купувати модель з великою морозильною камерою. Правда, деякі вважають за краще мати морозильну камеру окремо.

Звичайні моделі мають об'єм близько 350 л з розташуванням морозильної і холодильної камери один на одному, в більшості випадків з окремими дверцятами. Великі холодильники можуть бути зібрані по типу шафи з двома бічними дверима. Так, обсяг може збільшуватися до 650 л.

Кількість камер

Дуже важливий аспект при виборі холодильника. Є і однокамерні агрегати з одними дверцятами, які характеризуються високою надійністю і невеликою ціною. В цьому випадку недоліком є ​​необхідність періодично розморожувати холодильник від налиплого на стінках льоду. Але найпоширенішими є двокамерні.

Вважається, що зручніше, коли морозильна камера розташована внизу, оскільки вона використовується дуже часто. Зручно, коли при відкритті однієї камери, не відбувається порушення в температурі другий. Це також добре економить електроенергію.

Останнім часом все частіше звертається увага на трикамерні холодильники, в яких третя камера призначається для швидкопсувних продуктів. Температура там коливається від 0 до 2 градусів, що не дає бактеріям активно розмножуватися.

Компресори та енергоспоживання

Холодильник працює, охолоджуючи продукти, за допомогою мотора - компресора. Для маленьких моделей досить одного мотора, але для стандартних і більш бажано наявність двох.

Так, кожен компресор працює на свою камеру, що дозволяє задавати різні температурні режими. Це зручно для догляду за холодильником, коли потрібно помити одну камеру, а друга залишається в робочому стані.

Витрати електроенергії для роботи холодильника відрізняються в залежності від його класу. Найбільш ощадливими є апарати з маркуванням А. Також достатньо не витратними вважаються В і С. Моделі з іншими марками використовують дуже багато електроенергії.

Крім самої роботи компресорів, важливо, щоб холодильник тривалий час зберігав низьку температуру без електрики. Щоб витрат було менше, слід дотримуватися деяких правил - встановлювати холодильник подалі від плити і опалювальних батарей, не залишати дверцята відкритими, ставити в нього продукти з температурою не вище кімнатної.

Зовнішній вигляд і керування холодильником

Часто покупці намагаються підібрати для себе такий холодильник, який може гармонійно вписатися в загальний інтер'єр приміщення. Для цього виробники випускають агрегати різних форм і забарвлень, які іноді стають справжнім витвором мистецтва. Існує навіть якась психологія у виборі кольору холодильника:

  • білий - самий нейтральний колір;
  • червоний, бежевий і жовтий - підвищують апетит;
  • синій, чорний та інші важкі - знижують апетит.

Управляти холодильником всі звикли за допомогою ручки термостата, задаючи необхідну температуру. Але виробники все частіше пропонують електронне управління, коли на апараті знаходиться цифровий дисплей з зазначенням всіх функцій, і дистанційний пульт.

З огляду на всі перераховані вище параметри холодильника, особисті уподобання і фінансові можливості, можна підібрати для себе гарну модель на довгі роки використання.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь