Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Топографічна зйомка земельної ділянки

Топографічна зйомка земельної ділянки важливий процес перед будівництвом, підведенням комунікацій. В результаті топознімання отримують знімальний оригінал плану місцевості, де вказуються всі об'єкти, відстані між ними і рельєф. Працювати на ділянці стає простіше, знаючи його межі і лінії комунальних послуг.

Комплексна геодезична робота, що проводиться на місцевості, для створення карти або топографічного плану місцевості називають топографічною зйомкою місцевості. Геодезист обробляє отримані результати і отримує висоти точок і їх координати. Ці дані допомагають накреслити інженерно-топографічний план.

Вимірювання робляться по стандартам і надаються загальноприйнятою формою ГОСТу 22268-76. Наземна зйомка ділиться:

 1. на планову. Визначаються координати горизонтальних точок місцевості.
 2. на висотну або вертикальну. Визначаються характерні висотні точки на досліджуваної території.
 3. на комбіновану. Перші два типи поєднуються.

План місцевості включає в себе:

 1. контури будівель;
 2. наземні і підземні комунікації;
 3. дерева;
 4. дороги;
 5. огорожі;
 6. рельєф місцевості.

Для робіт застосовують спеціальні високоточні геодезичні GPS-прилади і тахеометри. Топографічну зйомку виконують в електронному вигляді. Цифрова зйомка дає можливість проектувати місцевість будь-якої складності. Таким способом виконуються кадастрові, геодезичні та архітектурні роботи.

Зйомка буває різних масштабів. Вибирається масштаб залежно від геодезичної роботи. При меншому масштабі об'єкт робіт робиться крупніше, зменшуючи точність і інформативність плану. Великі плани передбачають високу точність із зазначенням дрібних об'єктів на ділянці і підземних комунікацій. Основні і поширені масштаби: 1: 200 і 1: 500.

Для чого потрібна топозйомка ділянки?

Топографічна зйомка земельної ділянки є важливою процедурою перед різними маніпуляціями із земельною ділянкою. До такої роботи вдаються не тільки великі будівельники фірм, а й прості власники невеликих ділянок. Проводиться топосъемка для точного маркування кордонів володінь, установки місць проходження підземних комунікацій, щоб уникнути суперечок і конфліктів з сусідами та іншими комунальними службами.

Коли роблять топографічну зйомку?

 1. Підключення до електромереж, водопроводу, тепломережі, газопроводу, каналізації, міського телефонного кабелю.
 2. Перепланування вищеперелічених комунікацій.
 3. Отримання дозволу на будівництво.
 4. Придбання ділянки у власність, оренду.
 5. Роботи-проекти з реконструкції будівель, будівництва.
 6. Прив'язка будівлі, що будується до місцевості.
 7. Обчислення обсягів робіт на землі.
 8. Ландшафтний дизайн.

Як робиться?

Якщо на ділянці, потрібно провести геодезичні роботи перед будівництвом, то необхідно виконати певні етапи.

 1. Підготовчий. Укладається контракт, готується необхідна документація. Відвідуються спеціальні органи, які дають дозвіл на проведення роботи.
 2. Польовий. Геодезист приїжджає на ділянку і проводить топографічну зйомку.
 3. Підсумковий. Складається план і технічний звіт, здається робота.

Дані про місцевості потрібні завжди. Без топографічної зйомки не можна чітко визначити межі ділянки, підключитися до комунікацій, побудувати будинок і здати його в експлуатацію. Геодезисти і топографи пропонують свої послуги і виконання будь-якої складності планів із застосуванням різних пристроїв.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь