Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Як вибрати човновий мотор

Для того що б ви могли вибрати собі мотор під вашу задачу, потрібно спочатку визначити основні критерії вибору, а потім ви вже самі вирішите які з них для вас важливіше.

Критерії вибору човнового мотора

Щоб розкрити весь потенціал моторного човна, необхідний хороший мотор. У цій статті ми постараємося описати те, з чим можна зіткнутися при виборі човнового двигуна на сайті https://dvakapitana.com.ua.

Отже, давайте розпишемо основні критерії:

  1. потужність мотора
  2. Тип
  3. принцип двигуна
  4. спосіб управління

Потужність човнового мотора

Потужність в нашому випадку - це кінські сили.

У кожної моторного човна в паспорті вказано виробником, який максимальної потужності можна встановлювати човновий мотор. Ні в якому разі не можна порушувати цей параграф. Повісивши двигун більшої потужності, ніж розрахована човен, загрожує тим, що транец деформується або його просто вирве. Також можливо перевернути човен.

Рух за допомогою мотора здійснюється в двох режимах - водоізмещающем і глиссирующих. Глиссирование - це коли човен ковзає по водній гладі. Це відбувається за рахунок створюваного напору води гвинтом мотора.

Давайте спробуємо розрахувати максимальну та мінімальну потужність мотора.

Для розрахунку максимальної потужності застосуємо просту формулу. Підсумовуємо максимальну вантажопідйомність з масою човни і ділимо на 30. На прикладі беремо човен Рів'єра 3200 Ск. Вона важить 43 кг при вантажопідйомності в 500 кг. Розраховуємо: (500 + 43) / 30 = 18 к.с. Слід розуміти, що 18 л.с. - це значення виходу на глиссирование даної човни при повній завантаженості. Це дуже небезпечно, тому виробником введено обмеження в 15 л.с.

Щоб отримати мінімальну потужність двигуна, ділимо максимальну потужність на 4.

В результаті отримуємо приблизно 4-4.5 к.с. Цього цілком достатньо, щоб рухатися на цьому човні.

Двотактний і чотиритактний двигун

Типів буває два: двотактний і чотиритактний.

Якщо стоїть вибір між двотактним мотором і чотиритактним. Ось що слід про них знати.

Чотиритактні важче і мають певні проблеми були в експлуатації. Вони споживають менше палива і менш гучні.

Двотактні мотори більш прості в експлуатації. Вони надійні і принцип їх роботи простіше.
При поломці його можна полагодити самостійно, якщо ви, наприклад, мали справу з лагодженням мотоциклетних двигунів. Двотактні мотори значно дешевше чотиритактних

Електричні або бензинові човнові мотори

Принцип може бути електричним або бензиновим

Електричний мотор відрізняється не тільки в потужності, але і ще в ряді характеристик.

По-перше, з електричним мотором мова про глиссирования і не йде. Вони мало потужні. Електричні двигуни безшумні, екологічні, невеликих габаритів і ваги.

Присутні й свої підводні камені.

По-перше, ціна. Ціна на сам електромотор не така висока, як на бензиновий двигун. Однак, для його роботи необхідно докупити якісний акумулятор і зарядний пристрій. Підсумовуючи фінансові витрати на ці три речі, отримуємо ціну яку можна порівняти, а то і більше ніж на бензиновий (але не завжди).

Ще одним з мінусів є те, що не можна передбачити на скільки часу акумулятора вистачить при постійному русі.

У будь-якому випадку електромотор знайде свого покупця, кому потрібен безшумний і маневрений мотор.

Спосіб управління мотором

Найчастіше спосіб управління йде румпельний, тобто ручкою повороту самого мотора. Буває і дистанційний за допомогою керма. Це підійде для довгих човнів. Відзначимо те, що румпельне управління більш надійне.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Залишити відповідь