Новости АТО, Украины и Мира
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Як почати бізнес в Прибалтиці

Законодавство країн Прибалтики — Латвії, Литви та Естонії — надає іноземним компаніям, що бажають вести бізнес в одній з цих країн, можливість вибрати найбільш зручну для них організаційну форму ведення діяльності. Для всіх трьох прибалтійських країн однією з таких форм є філії, а для Латвії і Литви — також і представництва.

Як філії, так і представництва є структурними підрозділами створившої їх іноземної компанії, а не самостійними юридичними особами. У зв’язку з цим іноземна компанія несе відповідальність за зобов’язаннями своїх філій і представництв, а вони, в свою чергу, — за зобов’язаннями іноземній компанії.

Як філія, так і представництво можуть наймати працівників, купувати або орендувати майно, а також виконувати інші дії, необхідні для виконання ними своїх обов’язків. Основною відмінністю філії від представництва є обсяг здійснюваних ними функцій. У той час як представництво в своїй діяльності обмежена тільки допоміжними і представницькими функціями, такими як маркетинг і піар, філія може здійснювати будь-які функції створила його іноземній компанії. При цьому слід враховувати, що для здійснення деяких видів діяльності філії може знадобитися ліцензія. Детальніше про юридичні послуги в Естонії — на сайті https://orgcomjuura.com/ru/.

Процедура відкриття філій і представництв в Латвії

Процедура відкриття філій і представництв іноземних компаній і їх правовий статус регулюються Комерційним законом Латвійської Республіки. Дана процедура включає наступні кроки:

  1. Підготовка документів, перелічених у розділі «Необхідні документи».
  2. Переклад документів на латиську мову з нотаріальним посвідченням перекладу.
  3. Подача документів до Реєстру юридичних осіб для реєстрації.

Див. Комерційний закон (англійською мовою) на сайті офіційного видавництва «Латвіяс Вестнесіс».

Процедура реєстрації філії або представництва зазвичай займає не більше 4 тижнів.

Після реєстрації в Реєстрі юридичних осіб філія / представництво автоматично реєструється як платник податку, за винятком реєстрації в якості платника ПДВ. Крім того, філія має зареєструватися як користувач Системи електронного декларування для подачі податкових декларацій та інших документів в Службу державних доходів.

Необхідні документи

Для відкриття філії або представництва необхідно підготувати і надати наступні документи та інформацію:

  1. рішення про відкриття філії / представництва;
  2. довіреність для реєстрації філії / представництва;
  3. свідоцтво про реєстрацію засновника, засвідчене реєстром підприємств в країні установи засновника (наприклад, печаткою та підписом) і завірена апостилем;
  4. статут засновника, засвідчений реєстром підприємств в країні установи засновника (наприклад, печаткою та підписом) і завірений апостилем;
  5. копії паспортів осіб, уповноважених представляти засновника щодо діяльності філії або представництва, із зазначенням адреси проживання;
  6. інформацію про юридичну адресу філії / представництва, при цьому наявність фізичного офісу не потрібно, однак адреса філії / представництва повинен бути зареєстрований в Комерційному регістрі Латвії. Для цього необхідно отримати згоду власника приміщення і подати його до Реєстру підприємств Латвії;
  7. інформацію про основні види комерційної діяльності філії.

Всі документи повинні бути перекладені на латиську мову. Переклад засвідчується нотаріально.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.