Новини Війни, України та Світу
Загружаем курси валют від minfin.com.ua

Корпоративна благодійність: що це і яка вона буває?

Чи знаєте ви, що крім приватної благодійності існує корпоративна? Це коли комерційні організації допомагають некомерційним або благодійним фондам.

Давайте розглянемо для прикладу, які корпоративні програми існують в світі.

Matching Gift  — найпоширеніша програма в США

Як вона працює?

Співробітник компанії перераховує певну суму в благодійний фонд.
Роботодавець подвоює цю суму.
Як показують дослідження, люди охоче перераховують гроші, якщо знають, що їх сума буде подвоєна. Навіть частина таких благодійників хочуть жертвувати більше.

Matching Gift найчастіше активна в період різдвяних свят. Цією програмою користуються Coca-Cola, Microsoft, Gap.

Карти і ваучери

Українці звикли отримувати на свята сувеніри від компанії. За кордоном чинять інакше.

Декілька разів на рік на свята співробітники отримують замість чергової «дрібнички» карту з сумою, яку можна перевести в благодійний фонд. Що робить далі співробітник?

Він заходить на сайт-агрегатор, де представлено безліч благодійних фондів з різною спрямованістю (на агрегатор потрапити може виключно той фонд, який довів свою чесну роботу.)
Переказує гроші з карти в обраний ним благофонд.
Такий спосіб (за допомогою карт) використовує Netflix, Johnson & Johnson.

Програма Dollars for Doers

Як вона працює?

Співробітник компанії займається волонтерською діяльністю на благо фонду.
Роботодавець цього співробітника переводить 10-15 $ за годину фонду.
Таким чином, благодійний фонд отримує волонтерську допомогу + певну суму грошей.

Цією програмою користується компанія Intel: коли співробітник-волонтер працює понад 20 годин на благо фонду, то компанія переводить по 10 $ за кожну годину його роботи.

Здорово, правда? Тільки ось в світі більше подібних програм немає. Деякі великі корпорації створюють свої програми благодійності. Щоб дізнатись, як робиться реєстрація благодійного фонду — переходьте за посиланням.

Кобрендінг

Це коли бренд співпрацює з благо-фондом або проектом. Наприклад, магазин «Вкусвілл» бере участь у безлічі благодійних акцій і навіть пише у себе на сторінці повідомлення про зникнення людей від «Ліза Алерт».

Кобрендінг не тільки приносить безліч користі благо-фондам, він ще й вигідний для бізнесу. Ті, хто орієнтований на допомогу і підтримку інших, завжди заробляють більше.

Digital-подарунки

Тим, хто відмовився від сувенірів в компанії на користь благо-фонду, дарують підписку на матеріали, музику, фільми. Ці подарунки надають спонсори. Таким чином, здійснюється благодійна допомога. А спонсори можуть зайвий раз нагадати про себе і привернути увагу до своїх продуктів.

Що ще можна зробити?

Благодійна організація «Дитячі села SOS» — це шанс для дітей-сиріт жити в будинках сімейного типу, а не в інтернаті.

Так ось, ця організація пропонує компаніям «взяти опіку» над однією або кількома сім’ями і допомагати їм фінансово. Що цікаво, співробітники компаній можуть на власні очі побачити, поспілкуватися і підтримати своїх підопічних. Це удвічі здорово, правда? Крім фінансової допомоги, ще й моральна підтримка, і турбота.

Беруть участь в цій програмі такі гіганти: P & G, Ikea, Coca-Cola.Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.